Bookmark and Share
Pagina de start a forumului Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
FAQ FAQ    Căutare  Căutare   Membrii RapidFans  Membrii RapidFans   Grupuri  Grupuri
ÎnregistrareAutentificare RapidFans Rapid Ultimele discutii si noutatiPostări de la ultima vizităMesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  următoarea pagină
 anti Gheorghe Copos alias George | ANTIcOPOS CAMPAIGN « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
Adi
MesajTrimis: Miercuri 18 Octombrie 2006 21:55:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1677
Locație / Oraș: Bucuresti

popescu ar fi bine venit. sa lasam in urma cariera lui de jucator
_________________
NICIODATA NU SPUNE NICIODATA
http://www.RapidFans.ro


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Marți 24 Octombrie 2006 12:58:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

Eternul nemultumit

VIRULENT Patronul George Copos a lansat nenumarate atacuri la adresa echipei în acest început de sezon

La finalul partidei de la Iasi, patronul giulestenilor a lansat un nou tir de acuzatii la adresa gruparii pe care o patroneaza.

“Trebuie luate niste masuri de urgenta. Dar nu sunt eu cel care trebuie sa faca asta, întrebati-i pe cei care iau deciziile!”, a tunat Copos, facând probabil referire la antrenorul Razvan Lucescu si la presedintele Constantin Zotta.

Nu este pentru prima oara când Copos îsi manifesta în acest mod nemultumirile. “In aceasta seara am jucat în zece oameni”, a declarat fostul vicepremier la finalul partidei câstigate în fata celor de la FC Vaslui, fotbalistul vizat fiind Emil Dica, iar dupa meciul tur cu Nacional Madeira, acesta a afirmat ca “echipa n-a mai evoluat în zece, ci în noua oameni. sTEAUA este o echipa adevarata, nu noi, care am dat un gol din sapte ocazii”. De aceasta data, pe “lista neagra” a lui Copos s-au regasit Zicu si Buga.

De asemenea, Copos “l-a întepat” de fiecare data când i s-a dat ocazia si pe fostul presedinte Dinu Gheorghe, spunând ca el si Razvan Lucescu trebuie sa-si asume responsabilitatea transferului lui Ryan Griffiths, care pâna în prezent s-a dovedit a fi un esec: “Mi l-au cerut pe Griffiths si l-am adus. Când am decis sa ma implic eu, i-am adus pe Lazar si pe Mazilu, fotbalisti de echipa nationala!”.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Miercuri 25 Octombrie 2006 0:09:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

Le-a dat banii

George Copos i-a anunțat luni pe jucători că le-au fost virate în conturi ratele contractuale, restante de trei luni. Principalul acționar a luat decizia de a le achita salariile fotbaliștilor pentru a aplana starea de tensiune care se acumulase la echipă. "S-a reglat situația contractelor, lucru care era bine să fi fost făcut mai înainte", a comentat Răzvan Lucescu.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Vineri 27 Octombrie 2006 2:38:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

Sariti din schema


DECIZIE George Copos le-a marit contractele unor jucatori, însa i-a uitat, momentan, pe Buga si Karamian

In momentul în care a anuntat plecarea lui Dinu Gheorghe, George Copos a marturisit ca le va mari contractele unora dintre cei mai reprezentativi jucatori.

Cei vizati erau capitanul Vasile Maftei, portarul Dani Coman, fundasii Ionut Rada si Marius Constantin, precum si atacantul Mugurel Buga. Primul a fost Maftei, care a semnat o întelegere valabila pâna în 2011 si urmeaza sa primeasca 120.000 de euro pe sezon, dublu fata de cât avea pâna acum. Dupa partida de la Iasi, Copos a operat modificari si la contractele altor trei fotbalisti. Marius Constantin, unul dintre jucatorii cei mai nemultumiti de valoarea vechiului angajament, de numai 50.000 de euro, va fi remunerat anual cu 100.000 de euro. Dani Coman va primi 120.000, fata de 90.000 cât avea pâna acum, iar Ionut Rada a înregistrat si el o crestere de 40.000 de euro, el câstigând 60.000 de euro anual dupa vechile state de plata.

Desi a fost si el nominalizat initial, Mugurel Buga a ramas deocamdata cu vechiul contract, de 70.000 de euro. Chiar daca nu a mai avut evolutiile fulminante de anul trecut, cel supranumit “Pele” a fost utilizat de Razvan Lucescu în toate partidele oficiale din acest sezon, iar în vara s-a aflat în atentia mai multor cluburi din Germania, Ucraina si Rusia. Totusi conducatorii giulestenilor s-au opus categoric plecarii sale. Intr-o situatie delicata se afla si Artiom Karamian, al carui angajament expira la mijlocul lunii decembrie. “Imi doresc enorm ca si Karamian sa continue alaturi de noi, îi voi face si lui un tackling decisiv, chiar daca alearga mai repede decât Maftei”, spunea Copos în urma cu câteva saptamâni. Cu toate acestea, armeanul sustine ca pâna în prezent nu i s-a facut nicio oferta concreta. “Mai am o luna de contract, vom vedea ce se va întâmpla”, a marturisit internationalul în vârsta de 27 de ani.

Am crescut în valoare

BANI Foarte multi fotbalisti câstiga peste 100.000 £ anual

Daca în trecut 100.000 de euro era un contract de vârf, acum un astfel de salariu este des întâlnit la marile echipe din Liga I.

Lider în topul angajamentelor este în continuare stelistul Mirel Radoi, remunerat anual cu 300.000 de euro, urmat, dintre români, de dinamovistul Ionel Ganea, care primeste 180.000 de dolari pe sezon. Dintre stranieri, cel mai bine platit este tot un stelist, francezul Cyril Thereau, care câstiga 240.000 de euro pe an, urmat de portughezul Carlos, cu 150.000. Plutonul echipelor “darnice” include, pe lânga cele trei mari formatii bucurestene, alte trei echipe: CFR Cluj, Poli Timisoara si FC Arges. Paradoxal, chiar daca ofera salarii frumusele, ultimele doua echipe nu au confirmat deloc asteptarile în acest sezon.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Duminică 05 Noiembrie 2006 9:09:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

Îl cheamă înapoi?


George Copos l-a sunat de mai multe ori pe Dinu "Vamă" zilele trecute, chiar și de la Tel-Aviv. George Copos pare să reîncălzească relația cu Dinu "Vamă". Cei doi au mai discutat de cîteva ori la telefon după ce președintele a demisionat, ultima dată înainte de meciul de la Tel Aviv.Atunci cînd a ajuns la aeroport, înainte de decolarea spre Israel, Copos s-a întîlnit, printre alții, cu unul dintre prietenii lui "Vamă", aflat în grupul de rapidiști. "Păi, Dinu unde e? Cum, nu a venit? Nu se poate așa ceva", a spus principalul acționar RAPIDist. Imediat a format numărul de telefon al fostului președinte. "Dinule, de ce nu ești aici, lîngă noi? Hai că mai ai timp, nu decolăm fără tine", i-a spus Copos, însă interlocutorul său s-a eschivat.

A doua zi, Copos a sunat din nou. Era seară, se simțea bine în compania prietenilor la Tel-Aviv și a format din nou numărul lui "Vamă", chemîndu-l la meci: "Măcar ia un avion particular, îl plătesc eu", a spus fostul vicepremier. Cu toate acestea, Dinu Gheorghe nu a răspuns invitației.

Jucătorii îl regretă
Fotbaliștii rapidiști au afirmat în mai multe rînduri că regretă plecarea lui Dinu Gheorghe. Mugurel Buga a declarat după meciul de la Tel-Aviv că, o dată cu îndepărtarea lui "Vamă", și-a luat gîndul de la o mărire de salariu: "Cît a fost domnul Dinu, ne apăra, eram tratați corect. Mi s-a promis prelungirea contractului, salariu de 100.000 de euro, că aveam 50.000 de dolari pe an. Dar sînt dus cu vorba, nu cred că se va rezolva problema mea", a spus jucătorul care anul trecut marca goluri decisive cu Feyenoord, Hertha și Hamburg.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
administratorul de bloc
MesajTrimis: Duminică 05 Noiembrie 2006 10:49:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 22/Aug/2006
Mesaje: 711
Locație / Oraș: I'm walking on the clouds, far away

DarkLadY^ a scris:
Îl cheamă înapoi?

Jucătorii îl regretă
Fotbaliștii rapidiști au afirmat în mai multe rînduri că regretă plecarea lui Dinu Gheorghe. Mugurel Buga a declarat după meciul de la Tel-Aviv că, o dată cu îndepărtarea lui "Vamă", și-a luat gîndul de la o mărire de salariu: "Cît a fost domnul Dinu, ne apăra, eram tratați corect. Mi s-a promis prelungirea contractului, salariu de 100.000 de euro, că aveam 50.000 de dolari pe an. Dar sînt dus cu vorba, nu cred că se va rezolva problema mea", a spus jucătorul care anul trecut marca goluri decisive cu Feyenoord, Hertha și Hamburg.


Ia uite Buga, a inceput sa ridice capul si glasul. Cine zicea pe aici pe forum ca pe Buga nu il interseaza banii, si ca si d-aia il admira?
_________________
Traiesc violent pe ale vietii gradene/Plutind pe nori, departe in ceruri/Durerea pulseaza adanc in vene/Iar fericirea raspunde la ecouri.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
VelvetGeisha
MesajTrimis: Duminică 05 Noiembrie 2006 20:14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 693
Locație / Oraș: Peste tot si nicaieri...

administratorul de bloc a scris:
DarkLadY^ a scris:
Îl cheamă înapoi?

Jucătorii îl regretă
Fotbaliștii rapidiști au afirmat în mai multe rînduri că regretă plecarea lui Dinu Gheorghe. Mugurel Buga a declarat după meciul de la Tel-Aviv că, o dată cu îndepărtarea lui "Vamă", și-a luat gîndul de la o mărire de salariu: "Cît a fost domnul Dinu, ne apăra, eram tratați corect. Mi s-a promis prelungirea contractului, salariu de 100.000 de euro, că aveam 50.000 de dolari pe an. Dar sînt dus cu vorba, nu cred că se va rezolva problema mea", a spus jucătorul care anul trecut marca goluri decisive cu Feyenoord, Hertha și Hamburg.


Ia uite Buga, a inceput sa ridice capul si glasul. Cine zicea pe aici pe forum ca pe Buga nu il interseaza banii, si ca si d-aia il admira?


E normal, administratore... cum poate un jucator ca Buga sa aiba acel salariu de mizerie??? Si Vama era foarte aproape de jucatori...

ps again: Twisted Evil copos!!!
pss: respect, administratore...
_________________
Sunt infrangeri care te injosesc si succese care te inalta,
RAPID - un mod de viata...
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Sorina
MesajTrimis: Duminică 05 Noiembrie 2006 22:17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 21/Apr/2006
Mesaje: 1065
Locație / Oraș: in your mind

taci ca cere si el salariu. :-$
_________________
The one..
http://bucatarisme.wordpress.com
http://pisstruiata.wordpress.com
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Adyna
MesajTrimis: Luni 06 Noiembrie 2006 9:24:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 25/Mai/2006
Mesaje: 653
Locație / Oraș: bucuresti-militari

pai deja e bataie de joc...cum sa nu-ti ceri o marire de salariu knd vezi ca esti singurul titular cu un salariu de cacao.......si puls mai esti si golghetar in UEFA......totusi...
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nushuletz
MesajTrimis: Luni 06 Noiembrie 2006 23:37:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Mai/2006
Mesaje: 529
Locație / Oraș: Pitesti

Copos spune că nu mai vorbește cu jucătorii săi până la primăvară
2006-11-06 15:23:00

În ciuda victoriei la scor obținută de formația sa în meciul cu Oțelul (7-0), patronul RAPIDului, George Copos, a declarat în exclusivitate pentru NewsIn că nu mai vrea să discute cu elevii lui Răzvan Lucescu, decât dacă vor trece de grupele Cupei UEFA.

"Nu m-a mișcat deloc această victorie. Am luat trei puncte cu o echipă de novici. Jucătorii RAPIDului sunt muncitori în fabrică, iar până la primăvară nu mai discut cu ei. Mai întâi să-mi demonstreze că sunt capabili să treacă de grupele Cupei UEFA", a declarat George Copos. RAPID a învins duminică, în etapa a 14-a a Ligii I, la Galați, pe Oțelul, cu scorul de 7-0, stabilind scorul campionatului.



saracu` sufera Twisted Evil Twisted Evil copos... Mad
_________________
http://gruppopitesti.wordpress.com/about/

[traieste`ti viata...nu se stie niciodata ce se poate intampla.... ]

[R.I.P.Cristina]

["RAPID a reprezentat si reprezinta o speranta de iubire"]

[R-A-P-I-D Rabdare-Ambitie-Putere-Iubire-Daruire]


[Forza Provinciales Smile]
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Adyna
MesajTrimis: Joi 09 Noiembrie 2006 21:43:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 25/Mai/2006
Mesaje: 653
Locație / Oraș: bucuresti-militari

Copos: "Nu exista niciun conflict între mine si jucatori"


Principalul actionar al FC RAPID, George Copos, spune ca nu exista niciun coflict între el si jucatori, dupa ce acestia nu au primit decât 50 la suta din primele restante.

"Eu am fost si marti seara la ei, si dupa meciul cu Universitatea Craiova. Nu exista niciun conflict între mine si ei. Am discutat si au înteles care este situatia. Am mai spus-o si o repet, eu nu platesc decât performanta", a spus Copos.

Jucatorii echipei RAPID s-au aratat nemultumiti la începutul saptamânii de faptul ca si-au primit doar jumatate din primele restante pe care conducerea clubului le datora în urma victoriilor obtinute în campionat în partidele cu Gloria Bistrita (4-0), CFR Cluj (3-1), Otelul Galati (7-0) si a egalului din deplasare cu Poli Iasi (0-0). George Copos a invocat un paragraf al Regulamentului de Ordine Interioara în care este specificat ca primele jucatorilor se platesc doar 50 la suta atunci când echipa este pe locul trei al clasamentului, 75 la suta când este pe locul doi si 100 la suta când ocupa prima pozitie.

Oficialul RAPIDist s-a aratat extrem de bucuros de prestatia jucatorilor din meciul de miercuri searã cu Universitatea Craiova, din cadrul optimilor de finala ale Cupei României, câstigat cu 1-0. "Nu sunt multumit, ci foarte multumit de felul cum au jucat, de atitudinea lor si de ambitia de care au dat dovada. Mi-a fost teama de acest meci si s-a vazut ca oltenii sunt artagosi. Dar noi ne-am creat foarte multe ocazii, am fost de patru sau cinci ori singuri cu portarul si asta e important. Craiova a jucat bine, însa daca se termina 6-1 sau 7-1 nu se supara nimeni. Dar extrem de importanta ramâne însa calificarea în sferturi", a explicat actionarul RAPIDist.

Referitor la situatia lui Mugurel Buga, unul dintre putinii jucatori din lot al carui contract nu a fost marit, principalul actionar al FC RAPID a mentinat ca "o sa îi vina si lui rândul". "Eu sunt foarte multumit de Mugurel. Mi-a placut foarte mult cum a jucat cu Craiova. A avut acele ocazii uriase, pe care le-a ratat, dar important este ca s-a aflat în situatia aceea. A avut doar ghinion. Am vorbit cu el, l-am feliciat pentru victorie, ca si pe ceilalti jucatori. Despre contract o sa vorbim, o sa îi vina si lui rândul. Toate la timpul lor", a adaugat oficialul gruparii giulestene.

George Copos a declarat ca discuta aproape în fiecare zi cu jucatorul armean Artavazd Karamyan, al carui contract cu RAPID expira în luna decembrie. "Vrem sa îi prelungim contractul, pentru ca avem nevoie de un jucator ca el. Cred ca discutam aproape în fiecare zi. Dar si poporul armean este foarte inteligent. Armenii sunt afaceristi foarte buni, care lupta pentru drepturile lor. Eu sper însa ca el sa continue la RAPID", a mentionat Copos.

Chiar daca RAPID se afla în campionat la o distanta de 13 puncte fata de liderul Dinamo, Copos a declarat ca titlul ramâne în continuare un obiectiv pentru echipa.

"Campionatul e lung, nu e normal sa nu ne mai gândim la titlu. RAPID are în continuare trei obiective, campionatul, Cupa României si calificarea în primavara europeana. Ca sa le atingem pe toate trebuie sa mai trecem de câteva ori pe la Mormântul Sfânt, dar nimic nu e imposibil", a concluzionat George Copos.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Adyna
MesajTrimis: Miercuri 15 Noiembrie 2006 23:05:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 25/Mai/2006
Mesaje: 653
Locație / Oraș: bucuresti-militari

Copos: "Jucătorii vor lua 2 milioane de dolari dacă ajung în Liga Campionilor"




Principalul acționar al FC RAPID, George Copos, a declarat că jucătorii formației giuleștene vor încasa prime în valoare totală de 2 milioane de dolari net dacă vor câștiga titlul și se vor califica în grupele Ligii Campionilor.

“Regulamentul de Ordine Interioară al clubului este clar și acolo sunt specificate prime de joc și prime de obiectiv. Cele de joc sunt stabilite în funcție de locul din clasament, adică se încasează 50 la sută pentru poziția a treia, 75 la sută pentru poziția a doua și 100 la sută pentru ocuparea primei poziții. Primele de obiectiv sunt foarte mari, pentru că, așa cum am mai spus, noi plătim performanța, nu amatorismul. Astfel, pentru câștigarea titlului și calificarea în grupele Ligii Campionilor se vor da prime de 2 milioane de dolari, iar pentru locul doi în campionat și calificarea în grupe 1,8 milioane de dolari”, a spus Copos.

Acționarul majoritar al FC RAPID a specificat că aceste sume sunt nete. “Noi nu ne jucăm, plătim atunci când se face performanță. Nimeni și nimic nu mă va convinge să renunț la principiile mele de viață, și anume să plătesc performanța, nu și amatorismul. Sumele anunțate sunt nete, cu alte cuvinte clubul plătește toate impozitele și taxele la stat pentru ele, jucătorii iau doar banii”, a adăugat oficialul RAPIDist.

George Copos susține că valoarea primelor de joc și de obiectiv a fost adusă la cunoștința jucătorilor. “Jucătorii știu cum stau lucrurile. Acum la RAPID sunt cele mai mari salarii și cred că cele mai mari prime de obiectiv. Iar aceste lucruri au fost comunicate și jucătorilor”, a menționat Copos.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristina_19'23
MesajTrimis: Miercuri 15 Noiembrie 2006 23:36:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 29/Oct/2006
Mesaje: 877
Locație / Oraș: Nicaieri si Peste Tot | acum la ingeri

cum zice el!! speram ca intr-adevar o sa le dea banii astia...ca merita.. chiar mai mult!
atata timp cat nu imi da mie banii nu ma intereseaza prea tare...glumeam glumeam nu m-am putut abtine! Razz
dar primele astea cine le stabileste?? el?? sau cine?? Confused:
_________________
E pustiu, e-ntuneric... si mi-e frica de mor
Locuiesc intr-o hruba, la cap de coridor
Sunt racit si mi-e foame si nu am chior de ban
Fericirea-i la bursa dar nici p-aia n-o am...

aceasta rapidista ne-a parasit ... vesnica amintire | RapidFans
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
DarkLadY^
MesajTrimis: Marți 28 Noiembrie 2006 13:54:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

Copos: "Suntem condamnați să ne apărăm șansele în ultimul meci"


Principalul acționar al FC RAPID, George Copos, este îngrijorat în ceea ce privește calificarea pentru a doua oară consecutiv a formației a giuleștene în primăvara europeană.

"În ce privește obiectivul calificării în primăvara europeană, acesta îmi produce cele mai mari îngrijorări: într-adevăr, ușurința cu care am tratat meciul cu Hapoel Tel Aviv ne costă acum cu vârf și îndesat. Deși, dacă stau să mă gândesc la acel 2-4 pe care Hapoel l-a făcut la Paris, lucrurile nu sunt chiar atât de simple. Suntem condamnați să ne apărăm șansele în ultimul meci, cel de poimâine de la Atena. Să sperăm că Dumnezeu va fi RAPIDist și că vom merge mai departe", a scris Copos pe blogul său.

Acționarul majoritar al grupării giuleștene susține că are încredere în jucători și antrenori că vor face totul pentru a obține calificarea. "Cred foarte mult în echipa tehnică a RAPIDului și, de asemenea, cred foarte mult în jucători, chiar dacă avem un lot decimat: Mazilu nu va putea să joace, probabil nici Dani Coman și nici Burdujan. Nu pot decât să țin pumnii pentru ca la Atena să obținem un rezultat care să ne ajute să ne calificăm", a adăugat principalul acționar.

George Copos consideră că teoretic echipa RAPID poate termina anul 2006 pe locul doi în clasamentul Ligii I. "Într-adevăr, la finalul turului de campionat suntem pe locul III, și asta numai datorită diferenței de golaveraj față de ocupanta locului II. Teoretic, sunt șanse mari ca următoarele două meciuri din retur să ne ducă pe locul secund din clasament. Teoretic, fiindcă practic fotbalul este încă un joc de mare noroc, unde poți să pierzi o frumusețe de meci ratând zeci de ocazii uriașe de gol, în timp ce adversarul fructifică singura sa apropiere de spațiul porții tale", a precizat Copos.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Marți 28 Noiembrie 2006 13:55:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

La iarna vom remania lotul

RAPID Patronul giulestenilor, George Copos spune ca a stabilit deja strategia pe care o va pune în aplicare în pauza competitionala. “Avem nevoie de o remaniere a lotului. Daca ne vom califica în primavara europeana, vom mai aduce înca doi jucatori de valoare. Daca nu, va trebui sa mai renuntam la unii”, a declarat Copos, care spera ca Ianis Zicu sa ramâna în Giulesti si în sezonul urmator: “Imi place foarte mult de el si sper sa-l putem tine în continuare alaturi de noi”.
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Cristina_19'23
MesajTrimis: Marți 28 Noiembrie 2006 19:31:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 29/Oct/2006
Mesaje: 877
Locație / Oraș: Nicaieri si Peste Tot | acum la ingeri

mda.. am citit si eu intr-un ziar... la ce jucatori sa renunte??? eu nu inteleg ceva.. daca aduce 2 jucatori noi nu trebuie sa renunte la 2 in locul lor??? pe ce posturi ii va aduce??
si daca nu ne calificam si mai renunta la jucatori... nu ramanem fara jucatori???
Confused nu inteleg Confused
_________________
E pustiu, e-ntuneric... si mi-e frica de mor
Locuiesc intr-o hruba, la cap de coridor
Sunt racit si mi-e foame si nu am chior de ban
Fericirea-i la bursa dar nici p-aia n-o am...

aceasta rapidista ne-a parasit ... vesnica amintire | RapidFans
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Stef1923
MesajTrimis: Marți 28 Noiembrie 2006 22:10:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 19/Feb/2010
Mesaje: 16777215

sper sa nu renunte la nici un jucator si sa aduca eventual vreo 2 ...

Eu i`as vrea inapoi pe Iencsi si Ilyes ... Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
The Captain
MesajTrimis: Miercuri 29 Noiembrie 2006 16:09:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®
RapidFans ®

Data înscrierii: 28/Noi/2006
Mesaje: 69

Domnul Copos iubeste RAPIDu dar trebuie sa investeasca mai multi bani in stadionul "Valentin Stanescu" si echipa.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Sorina
MesajTrimis: Luni 04 Decembrie 2006 12:21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 21/Apr/2006
Mesaje: 1065
Locație / Oraș: in your mind

Copos le promite fanilor să ia măsuri după remiza cu Pandurii

Rezultatul partidei cu Pandurii, 1-1, i-a nemulțumit pe suporteri. Fanii din Giulești i-au cerut lui George Copos să renunțe la anumiți jucători, fiind rostite numele lui Dănuț Perjă și Nicolae Constantin, scandând numele mijlocașului Tibi Bălan, de la Sportul Studențesc, jucător care a trecut și pe la RAPID.

Suporterii nu s-au oprit la a contesta jucătorii, ci s-au declarat nemulțumiți și de antrenorul Lucescu jr. și au scandat numele celui care a câștigat un campionat alături de RAPID, Ioan Ovidiu Sabău, în prezent antrenorul Gloriei Bistrița
Copos a discutat cu fanii alb-vișinii și a promis că va lua măsuri în această iarnă:

"Sunt de acord cu voi, dar nu eu sunt antrenor. Persoanele care sunt responsabile trebuie să ia aceste decizii. Avem nevoie de hotărâri luate cu mintea, dar să treacă aceste două etape și vă promit că vom lua decizii în consecință"

Copos crede că în partida cu Pandurii s-au făcut "greșeli inadmisibile pentru o formație care are ca obiectiv câștigarea campionatului și calificarea în primăvara europeană". La finalul acestor două etape ar fi trebuit să fim pe locul doi."


intr`adevar unii jucatori ar trebui sa dezbrace instantaneu tricoul RAPID`ului. dar nu ma gandeam neaparat la Danut Perja, e bun ca rezerva. In momentul de fata si Buga e bun de rezerva. Zicu e bun de dat inapoi la Inter. Iar de Razvan Lucescu.. e o schimbare majora intre ce a facut anul trecut la RAPID si ce a reusit anul acesta. Parca n`ar fi acelasi, nu mai risca la fel de mult. In fine, sa speram ca domnul Copos sa ia decizii corecte si favorabile pt echipa.
_________________
The one..
http://bucatarisme.wordpress.com
http://pisstruiata.wordpress.com
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
O`Ranj1ta
MesajTrimis: Luni 04 Decembrie 2006 14:00:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 13/Apr/2006
Mesaje: 694
Locație / Oraș: Nicaieri ...!

eu sper ca Zicu sa plece de unde a venit sa lase pe altu sa joace .. sper sa nu se mai dea atat de multi bani pe transferuri najpete .. sa aduca jucatori buni care sa faca ceva pe teren ! dar sa asteptam pana in primavara sa vedem ce o sa se intample cu noi !
_________________
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  următoarea pagină Pagina 5 din 17




Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | Varianta în limba română: Romanian phpBB online community
Advertising


 
Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com