Bookmark and Share
Pagina de start a forumului Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
FAQ FAQ    Căutare  Căutare   Membrii RapidFans  Membrii RapidFans   Grupuri  Grupuri
ÎnregistrareAutentificare RapidFans Rapid Ultimele discutii si noutatiPostări de la ultima vizităMesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  următoarea pagină
 Sa comentam stirea zilei | revista presei Fc RAPID « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
Mircea
MesajTrimis: Miercuri 21 Februarie 2007 16:56:32    Titlul subiectului: Sa comentam stirea zilei | revista presei Fc RAPID Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

dorim comentarea stirilor din ziare intr-un singur topic ...
daca subiectul este foarte " special " vom deschide topic separat ...
in speranta ca noul format al siteului o sa fie mai calitativ in informatie ...
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +


Ultima modificare efectuată de către Mircea la Duminică 22 August 2010 21:40:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lacra
MesajTrimis: Vineri 23 Februarie 2007 15:40:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

ZVONUL ANULUI ::: RENUNTA COPOS? Autor: Cristi Coste
Patronul RAPIDului e tot mai tentat sa paraseasca RAPIDul, loviturile pe care le-a primit in ultima vreme, din toate partile, facindu-l sa demareze discutii cu o puternica societate de "afara'. In cazul realizarii afacerii, strainii ar veni si cu antrenor de peste hotare!
Zilele lui George Copos ca patron al RAPIDului par numarate. Atacat din toate partile, fara nici un cuvint de spus la Liga sau la Ministrul Transporturilor, RAPIDul neavind inca stadion pe care sa joace "acasa' in retur, Copos e la un pas de a spune... pas. Lipsa de lichiditati, coroborata cu presiunile la care e supus, l-ar face pe ex-vicepremier sa detoneze anului. Momentan, la nivel de zvon...


fratilor...asta e cel mai tare zvon pe care l-am auzit...doamne de ar fi si adevarat...cred ca daca pleaca ..o sa sarbatoresc 3 zile
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
alina rapidista
MesajTrimis: Vineri 23 Februarie 2007 19:53:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Mesaje: 300
Locație / Oraș: pitesti

Da e bine daca pleaca.Dar intrebarea mea e cine vine?Cred ca asta e mai important!dar sa nu mai visam,Copos nu o sa plece nici in 100 de ani de la RAPID! Razz
_________________
http://rapidista.blogspot.com/
A fi RAPIDist înseamnă a păstra ceva din naivitatea frumoasă a fotbalului din plăcere și din onoare!
In Romania se poate cumpara orice...mai putin RAPIDul!

RAPID nu se schimbă, așa cum marea nu capătă culoarea ochilor iubitei comandantului de vas!"
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Horia
MesajTrimis: Vineri 23 Februarie 2007 20:14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

spt.ro

Ganea nu va juca cu Poli Timisoara
Potrivit site-ului oficial al gruparii giulestene, Ganea a suferit o intindere a muschiului oblic extern (in zona spatelui) si va fi indisponibil aproximativ o saptamina, ratind astfel partida de la Craiova, cu Poli Timisoara, si - foarte probabil - jocul de Cupa, cu FC Arges, de miercurea viitoare.

"Accidentarea nu este foarte grava, dar il impiedica sa joace in aceasta partida si nu se stie nici daca va fi prezent la meciul de la Ploiesti din Cupa", a declarat antrenorul Razvan Lucescu, vineri, inainte de antrenamentul echipei RAPID.

Ionel Ganea spera sa fie la Craiova alaturi de coechipierii sai. "Pina la meci mai sunt doua zile, sper sa fiu acolo cu echipa, macar pe banca, daca nu in teren", a spus Ganea.

prosport.ro

Emil Dica, mijlocas stânga

SOLUTIE In conditiile în care Perja este suspendat pentru partida de duminica cu Poli Timisoara, pitesteanul va fi preferat de Razvan Lucescu în locul lui Ionut Stancu.

Postul lasat liber în iarna de armeanul Artiom Karamian îi da înca batai de cap antrenorului giulestenilor.
Razvan Lucescu i-a încercat pe banda stânga îndeosebi pe veteranul Danut Perja si pe Ionut Stancu, dar primul este suspendat în urma cartonasului rosu primit în partida de la Petrosani, iar cel de-al doilea nu a dat satisfactie. In aceste conditii, va fi titularizat pe acest post “decarul” Emil Dica (foto, în alb), fotbalistul pitestean evoluând si el pe acest post în repriza secunda a amicalului cu Rosenborg. In afara lui Perja, nu vor face deplasarea la Craiova nici Marius Constantin (suspendat), Romeo Stancu (nerefacut complet în urma operatiei suferite la ligamentele încrucisate), precum si atacantii Ryan Griffiths si Lucian Burdujan, care urmeaza sa fie împrumutati în China, respectiv Coreea de Sud.

Copos îi promite lui Răzvan mulți ani la RAPID

Principalul acționar al FC RAPID, George Copos, a declarat, vineri, că antrenorul Răzvan Lucescu va rămâne mulți ani la formația giuleșteană, așa cum tatăl său Mircea va rămâne mult timp la Șahtior Donețk.

Copos a explicat că nu crede în afirmațiile patronului formației Șahtior, Rinat Ahmetov, care a declarat că este cu ochii pe Răzvan Lucescu. "Mircea Lucescu este Napoleonul fotbalului românesc. O să rămână mulți ani la Donețk, o să iasă la pensie de acolo. O să vedeți că o să aducem pensionari de la Donețk. Chiar am vorbit aseară (n.r. - joi seara) cu el, era cu Ahmetov. Sunt convins că o să rămână la Șahtior, așa cum Răzvan o să rămână mulți ani la RAPID. Răzvan va rămâne pentru că a construit un grup foarte puternic aici", a menționat George Copos.

Întrebat dacă îl va ceda vreodată pe Ionel Ganea, atacant transferat în această pauză competițională de la Dinamo, principalul acționar al grupării giuleștene a răspuns: "Pe Ganea vreau să-l dau când o să se lase de fotbal conducerii RAPIDului. Dar ca jucător... never and never".

George Copos, directorul tehnic Grigore Sichitiu, jucătorii Edel Apoula Bete și Cristian Săpunaru au participat, vineri, la Simpozionul "Regulile jocului și combaterea rasismului", organizat la Sala RAPID, unde au fost prezenți jucători de la grupele de copii și juniori ale FC RAPID, precum și copiii de la centrul de plasament Colibri. La simpozion a mai participat președintele Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării (CNCD), Ferenc Csaba Asztalos, precum și arbitrul Alexandru Deaconu.
_________________
RAPID inseamna patima.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Catalin(Gullit)
MesajTrimis: Vineri 02 Martie 2007 12:07:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RAPID FANS
RAPID FANS

Data înscrierii: 17/Feb/2007
Mesaje: 9
Locație / Oraș: Peluza NORD

Stiti cumva dak se gasesc bilete ptr meciu cu craiova....ma refer la stadionu Lia Manoliu....????Sad
_________________
Vechea Garda Rapidista
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Lacra
MesajTrimis: Vineri 02 Martie 2007 16:41:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

se gasesc azi la liga la stadion...nu stiu dc se vor gasi si la lia maine
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Dan
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 2:48:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 07/Aug/2006
Mesaje: 549
Locație / Oraș: RaHoVa

nu e rea ideea cu revista presei
_________________
Sunt rupt de realitate, rupt de lume, rupt de lene.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
make
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 13:20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 04/Feb/2007
Mesaje: 74
Locație / Oraș: prin peluza,prin tribuna,oriunde e Rapid

bineinteles ca nu Razz asa, rapidistii care vor sa fie mai informati nu vor mai fi nevoiti sa caute prin n'spe mii de ziare. Acum trebuie sa dai un click si sa derulezi stiri numai despre RAPID Razz
_________________
Mandru de culoarea visinie,mandru de RAPID
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
FC_Rapid
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 13:21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BODYGUARD
BODYGUARD

Data înscrierii: 14/Apr/2006
Mesaje: 605

e furata ideea
_________________


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ... Codul Yahoo Messenger
DarkLadY^
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 13:24:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

SECURITY a scris:
e furata ideea


tu sa TACI! du`l pe Danut la fotbal ca iarasi intarzie...hai...zzzâttt
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
make
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 13:31:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 04/Feb/2007
Mesaje: 74
Locație / Oraș: prin peluza,prin tribuna,oriunde e Rapid

haha, voi si pe forum va certati? Smile
_________________
Mandru de culoarea visinie,mandru de RAPID
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
DarkLadY^
MesajTrimis: Miercuri 07 Martie 2007 13:53:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2322
Locație / Oraș: Heaven is closed today..so i`ll walk on earth

eu cu Mircea o sa ma cert toata viata mea...pt ca eu ii spun ceva..el NU ma asculta..el imi spune ceva..si eu TREBUIE sa`l ascult! nu exista corectitudine pe lumea asta!
_________________
Granata Girls - o grupare de fete intr-o lume pe care barbatii/baietii o considera ca fiind doar a lor
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
nushuletz
MesajTrimis: Joi 08 Martie 2007 7:10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Mai/2006
Mesaje: 529
Locație / Oraș: Pitesti

prosport.ro

A venit “Seriful”



CONCURENTA Cherif, care a adunat 42 de selectii în nationala tarii sale, va trebui sa lupte pentru un post de titular cu Ionut Stancu, Danut Perja si Emil Dica
RAPID Giulestenii negociaza cu mijlocasul stânga din Togo, Mamam Cherif Toure, care s-a antrenat deja la Pro RAPID.

Internationalul togolez are 26 de ani si a bifat toate meciurile pe care echipa sa le-a disputat la Campionatul Mondial de anul trecut.

Mamam Cherif Toure a ajuns în Bucuresti marti seara, iar ieri-dimineata s-a pregatit separat în sala de forta, pentru ca apoi sa se antreneze alaturi de giulesteni la Pro RAPID. Mijlocasul de banda stânga vine liber de contract de la Metz si a evoluat în trecut pentru Eintracht Frankfurt, Olympique Marseille, Hannover 96, Livingston sau New York MetroStars. Jucatorul, care a fost adus în România de impresarul Traian Gherghisan, nu stie prea multe despre fotbalul românesc, dar a auzit deja de clubul giulestean. “Am vazut câteva din meciurile lor din Cupa UEFA. Imi place aici, daca ne întelegem, voi ramâne. Jucatorii sunt fantastici, abordabili si amabili cu mine. Am apucat sa vorbesc si cu Razvan Lucescu, iar în doua-trei zile cred ca se va clarifica situatia mea”, ne-a declarat mijlocasul.

“Nu pot sa spun care e pretul sau, dar sunt interesati, vom discuta”, a marturisit si Gherghisan. In perioada cât a evoluat în Scotia, Toure a fost protagonistul unei faze inedite. A vrut sa-si scrie pe spatele tricoului porecla, “Sheriff”, dar a fost obligat de Liga sa-si treaca numele real.



Cazul Ganea – Baird, amânat

Comisia de Disciplina a FRF a hotarât ieri amânarea pentru luni, la ora 15:00, a verdictului în cazul Ganea - Baird din cauza faptului ca jucatorul australian nu s-a prezentat la audieri. Din partea Universitatii Craiova au fost prezenti doar antrenorul Stefan Stoica si Gheorghita Geolgau, în timp ce clubul RAPID a fost reprezentat, pe lânga Ionel Ganea (foto), si de jucatorii Iannis Zicu si Vasile Maftei. Baird sustine ca în pauza meciului Craiova– RAPID, a fost scuipat de Zicu si lovit cu capul în gura de catre Ganea.
_________________
http://gruppopitesti.wordpress.com/about/

[traieste`ti viata...nu se stie niciodata ce se poate intampla.... ]

[R.I.P.Cristina]

["RAPID a reprezentat si reprezinta o speranta de iubire"]

[R-A-P-I-D Rabdare-Ambitie-Putere-Iubire-Daruire]


[Forza Provinciales Smile]
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
sergiu_rapid
MesajTrimis: Joi 08 Martie 2007 19:37:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RAPID FANS
RAPID FANS

Data înscrierii: 01/Mar/2007
Mesaje: 5

e o stire super buna ca ar pleca copos da oare cine o sa vina astae problema.mai bine sa vedem cine vine in locul lui Karamian ca e cam rau dak nu vine nimeni anti Twisted Evil copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Lacra
MesajTrimis: Joi 08 Martie 2007 20:36:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

a venit in locul lui kara Mamam Cherif Toure ....sa speram ca o sa ramana, deocamdata e in probe
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Lacra
MesajTrimis: Luni 12 Martie 2007 0:30:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

hahahahahah


sa cititi stirea din libertatea...aia cu schimbarea siglei...in care e scris de nenea care a facut art ala..asa: rapidistul george copos Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy AM MURIT DE RAS
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
alina rapidista
MesajTrimis: Luni 12 Martie 2007 12:00:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Mesaje: 300
Locație / Oraș: pitesti

am vazut si eu la stiri,o prostie cum sa schimbe sigla asta ce are e chiar f frumoasa.cica o sa puna o locomotiva cu niste sine de ,dar noi ce suntem de la caile ferate? Sad Twisted Evil bn se stie faptul ca noi avem ceva legat de cfr,locomotiveetc. dar sa ne schimbe sigla eu una nu as fi deacord!
_________________
http://rapidista.blogspot.com/
A fi RAPIDist înseamnă a păstra ceva din naivitatea frumoasă a fotbalului din plăcere și din onoare!
In Romania se poate cumpara orice...mai putin RAPIDul!

RAPID nu se schimbă, așa cum marea nu capătă culoarea ochilor iubitei comandantului de vas!"
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
CLAPY
MesajTrimis: Luni 12 Martie 2007 13:28:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®
RapidFans ®®

Data înscrierii: 18/Apr/2006
Mesaje: 139
Locație / Oraș: Bucuresti

ba din contra eu as fi de acord cu schimbarea siglei pt ca dintotdeauna ne-am legat de locomotiva ! ar fi un lucru bun ! ia ganditi-va mai bine cool
_________________
Forza RAPID
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Luni 12 Martie 2007 16:59:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

si eu as vrea sa plece acvila de pe sigla

giulestina ... giulestina ... LUPTA LUPTA CFR ...
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sky
MesajTrimis: Luni 12 Martie 2007 23:07:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 14/Apr/2006
Mesaje: 117
Locație / Oraș: Bucuresti

locomotiva inspira putere .. plus ca acvila apare pe mai multe steme de cluburi..si nu neaparat din Romania.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  următoarea pagină Pagina 1 din 9




Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | Varianta în limba română: Romanian phpBB online community
Advertising


 
Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com