Bookmark and Share
Pagina de start a forumului Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
FAQ FAQ    Căutare  Căutare   Membrii RapidFans  Membrii RapidFans   Grupuri  Grupuri
ÎnregistrareAutentificare RapidFans Rapid Ultimele discutii si noutatiPostări de la ultima vizităMesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4  următoarea pagină
 Granata Records « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
Lacra
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 0:02:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

eu una nu sunt de acord cu tine, horia, sunt sigura ca aia 70-80 % de care zici tu, nu din cauza asta n-au venit...ci din cauza orei pusa prea devreme, munca ..scoala
si concertul tot o forma de protest se poate numi, o palma data delor din conducere, ca NOI suporterii, facem ceva, in timp ce ei se joaca de'a v'ati ascunselea
si da, juniorii, or sa fie mereu viitorul..in orice liga, in orice divizie, in orice timp, pacat ca nu multi inteleg

acum referitor la pret..daca si 20 de lei e mult, nu stiu ce sa zic, asa cu finantare cu tot de la parinti, cine voia, putea sa fumeze mai putin intr-o sapt daca tinea neaparat, si strangea banii
_________________
copos


Ultima modificare efectuată de către Lacra la Sâmbătă 21 Februarie 2009 0:12:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Horia
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 0:12:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

Lacra a scris:

si concertul tot o forma de protest se poate numi, o palma data delor din conducere, ca NOI suporterii, facem ceva, in timp ce ei se joaca de'a v'ati ascunselea


Daca pe celelalte sa zicem ca le inghit, pe asta clar nu. Si sa vina si Valvis pe-acolo si sa pozeze in mare salvator ... cum dracu nu i-ati dat niciunul foc? El trebuia sa stea acasa, si daca vroia sa impresioneze cu ceva, trebuia sa vireze niste banuti prin conturi, si sa aflam chestia asta din presa, dar de la altii, nu de la el. Daca as fi vazut o declaratie a lui Sichitiu: "Domnul Valvis a platit salariile restante" mi-ar fi picat fata, asa doar mi se umple paharul cu scarba..

Stat in fata la Marriot, sau la Copos acasa, iesit in strada, urlat, asta e protest, nu stat intr-un club cu berea pe masa, scuza-ma.. Nici ceea ce a fost la Giulesti nu se poate numi protest, mai degraba ceea ce a fost la cladirea PROTV. Orice altceva ai zice stii bine ca nu ai dreptate si nu e nevoie sa faci o mare lucrare de limba romana plina de metafore si epitete, ca sa incerci sa-mi demonstrezi altceva.

Ti se pare ca lumea nu e satula? Atunci, te intreb, simplu, pe stadion de ce nu se mai vine, crezi tu ca de pret? Sau crezi ca rapidistii s-au transformat in stelisti si dinamovisti?
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lacra
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 0:42:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

Horia a scris:
Lacra a scris:

si concertul tot o forma de protest se poate numi, o palma data delor din conducere, ca NOI suporterii, facem ceva, in timp ce ei se joaca de'a v'ati ascunselea


Daca pe celelalte sa zicem ca le inghit, pe asta clar nu.


da?pai cum sa nu fie o palma data lui copos, cand cineva din afara, un suporter normal da clubului de juniori niste bani, mai multi sau mai putini, adunati cum a putut, in timp ce tu cu avere de top capital te lamentezi atata?baietii stiau ca nu salveaza RAPIDul cu un concert....scopul a fost mai mult ca sa dea un punct de referinta, un semnal de alarma...ca sa se ia atitudine.....

Horia a scris:
Si sa vina si Valvis pe-acolo si sa pozeze in mare salvator ... cum dracu nu i-ati dat niciunul foc? El trebuia sa stea acasa, si daca vroia sa impresioneze cu ceva, trebuia sa vireze niste banuti prin conturi, si sa aflam chestia asta din presa, dar de la altii, nu de la el. Daca as fi vazut o declaratie a lui Sichitiu: "Domnul Valvis a platit salariile restante" mi-ar fi picat fata, asa doar mi se umple paharul cu scarba..


nu a pozat in nici un mare salvator, a venit la concert din simplul motiv ca a fost invitat personal de dragos, deci, nu a aparut de capul lui. si nici nu a vrut sa ia cuvantul, abia a fost convins sa urce pe scena
acum referitor la bani...cum dracu sa arunci bani intr-un sac fara fund? mai ales cand copos i-a facut atatea nedreptati cu scadrea actiunilor, fii serios, nimeni nu arunca cu banii pe fereastra. a spus clar, a trimis o hartie prin care ii explica lui copos in ce conditii va vira acei bani
nu sunt fana valvis, nu cred ca poate conduce RAPIDul de unul singur chiar daca a vandut la dorna pe peste 100 de milioane de euro; cu toate astea i-am luat apararea pt ca tu nu ai dreptate in acuza ta

Horia a scris:
Stat in fata la Marriot, sau la Copos acasa, iesit in strada, urlat, asta e protest, nu stat intr-un club cu berea pe masa, scuza-ma.. Nici ceea ce a fost la Giulesti nu se poate numi protest, mai degraba ceea ce a fost la cladirea PROTV. ..


noi nu am fost in stare sa obtinem o autorizatie de miting, ce vorbesti tu acolo? si protestu asta de care zici, urlat si iesit in strada, cu cine sa il faci? nu ai vazut cati au fost la stadion? lumea din ziua de azi e nepasatoare, suporterii adevarati au imbatranit iar cei tineri nu inteleg spiritul, cum dau de ceva mai greu dau bir cu fugitii; am devenit in ceea ce acuzam candva, am devenit suporteri de rezultate, cand era totul bine si frumos nu aveai unde arunca un ac pe Giulesti, in ultimul an, abia daca eram 2000-3000
la protestu asta in strada, voiai sa te faci de ras cu 200 de oameni? ala de la pro tv, ai fost si tu acolo? aia erau 10 oameni, fa si tu ceva spontan, strangeti prietenii si de nebuni ca aia mergeti sa protestati in fata la crown plaza, nu marriot Very Happy
revenind...pai eu am murit cand am vazut la cateva zile in cluj cati oameni au protestat pt u cluj. recunoastem sau nu, galeria RAPIDului a murit de ceva vreme

Horia a scris:
Orice altceva ai zice stii bine ca nu ai dreptate si nu e nevoie sa faci o mare lucrare de limba romana plina de metafore si epitete, ca sa incerci sa-mi demonstrezi altceva.


poate din punctul tau de vedere nu am dreptate, fiecare vede si are propriile idei

Horia a scris:
Ti se pare ca lumea nu e satula? Atunci, te intreb, simplu, pe stadion de ce nu se mai vine, crezi tu ca de pret? Sau crezi ca rapidistii s-au transformat in stelisti si dinamovisti?


la intrebarea asta ti-am raspuns mai sus, nu vreau sa ma repet
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Adi
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 1:29:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1677
Locație / Oraș: Bucuresti

horia RAPIDul nu va muri asculta ce zice aici ...manevre pt presa o sa vezi tu ce va fi si ai sa imi dai dreptate,la concert a venit cine a vrut si nu cred ca 20 de lei era o suma...poate pt unii care inca depind de parinti desi sunt majori:P eu cred catu ai gresit prin faptul ca nu ai venit si multi altii si sa iti mai zic ceva nu dai 20 de lei pt un concert dar dai 1000 pt amenda daca iesi in strada la marriot sau crown plaza si te ia garda? nu mai sunt vremurile acum care au fost cand mergeai peste lume gata trezirea suntem in 2009 nu mai tine cu rafuiala balamuc pe strazi
_________________
NICIODATA NU SPUNE NICIODATA
http://www.RapidFans.ro


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Horia
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 2:23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

Hai Broasca ne dam acum in amenzi, ce a zis Vali cand a vorbit la Giulesti? Eu nu am zis altceva decat ceea ce a zis el ca se va intampla daca situatia nu se va redresa. Am zis eu ca-i sparg geamurile la hotel? M-am exprimat eu, pentru violenta? Eu nu am venit din motive personale, nu ca nu ma lipsesc de 20 de lei, ma *** in ei, vreti sa vii dau ca sa contribui si eu? De-altfel am si intrebat aici "Biletele le luam la intrare sa inteleg?" - In ideea ca aveam de gand sa vin. Eu nu mai cred in treburile astea de amorul artei chiar daca sunt mai tanar ca voi. Daca nu era "o suma" de ce 25 de lei pentru un abonament la peluza, este? Ca daca n-ar fi, din spusele voastre, ar fi plina peluza, corect? Intr-adevar nu e o suma - aici intervine alt factor - singurul de fapt si de drept - ala al silei. Acelasi motiv pentru care a fost si atat de putina lume la concert. ( - Nu de Dragos sau de Rappa sau de muzica lor, Doamne fereste) N-am zis ca banii au avut un efect important, de altfel subiectului i-am alocat o amarata de propozitie si niste simple calcule iar voi va legati de acel lucru ca de altceva nu aveti, am zis doar ca eu de la inceput m-am pronuntat ca fiind un pret ridicat ca sa scuz asa, de fatada, cum faceti si voi, adevaratul motiv. Si cu biletul 20 RON, si cu 10, si cu 5, tot Sila este de vina, ca lumea tot n-ar fi dat navala... Si daca era vorba de bani si n-aveam, cum fac rost pentru deplasari faceam rost si pentru acest concert, nu va faceti griji pentru finantele mele.. Si daca nu faceam, crezi ca mi-ar fi fost jena sa-i cer vreunuia dintre voi, daca imi doream din tot sufletul sa vin? Il rugam pe domnul Valvis sa-mi ia, sau poate nici in mine nu investeste decat cu aport la capital?

Chestia cu ziua, ora Lacra nu stiu daca e tocmai plauzibila, am avut meciuri in UEFA, la ora 5 joia, jucate cu 9000 de spectatori. Din astia 9000 nu se gaseau 500 sa populeze Maxxul crezi tu?
@ Lacra:
1. Pe Copos il doare-n @%$# de palmele lui peste.
2. Valvis daca era domn refuza invitatia. (Desi nu vad motivul pentru care ar fi invitat?! Dar, trecem peste ) Daca tu ai avea 100 de milioane de euro, iubesti RAPIDul - cum pretinde si Valvis, n-ai da 300 de mii sa le platesti salariile astora sa nu devina liberi? N-am zis sa finanteze clubul Lacra ca nu ma astept eu de la laptarul asta sa ne scoata la liman..
3. Aia care sunt 10, 100, 1000 nu numarul conteaza, ci ceea ce transmit. Aia de la National de ce au putut sa obtina autorizatie sa protesteze in fata BANCII NATIONALE A ROMANIEI, nu in fata unui hotel? Nu te-ai intrebat? Si-or fi luat 1000 de Ron amenda saracii, copiii aia de 10-11 ani.. Confused Cine vrea, poate. Nu am fost la PROTV dar ii apreciez pe aia care au fost. 10 insi aia cum zici tu, m-au facut sa ma simt mandru ca-s RAPIDist, care-i problema? Cum si bancarii, chiar daca n-au rezolvat probabil nimic, au facut ceva pentru mandria si spiritul lor.
4. Bineinteles ca n-ai dreptate daca nu recunosti ca rapidistilor pur si simplu, li s-a luat.

De la sila pana la dezamagire de faptul cum inteleg unii rapidismul cum a scris Mircea e cale foarte foarte lunga.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
leasa
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 4:18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®
RapidFans ®®

Data înscrierii: 12/Sep/2006
Mesaje: 203

Atat am sa spun...









Lor nu le-a pasat ca e frig afara. Nu le-a pasat ca e 19.23 de lei biletul. Nu le-a pasat ca e joi la ora 6.

Restul comentariilor sunt de prisos.

Tin sa mentionez ca fiecare a avut biletul platit!!!
_________________
http://www.leasa.ro
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Lobonțica
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 16:29:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cetatean Cumsecade
Cetatean Cumsecade

Data înscrierii: 26/Apr/2006
Mesaje: 409
Locație / Oraș: Militari

am tot stat de atatea ori si doar am citit chestii de pe forumul asta...si nu m-am bagat desi aveam ceva de spus. dar tu,horia, sa-mi fie cu iertare...prea de cand te citesc te dai asa omniscient (ca sa folosesc si yo aceasta limba romana plina de metafore si epitete) ...
prea mereu dai tu niste declaratii de astea ca si cum ti se rupe p... si stii ce e mai bine si cum sa se faca.

nu ti-e rusine sa vorbesti de SILA in aceeasi propozitie cu RAPID? te-ai dilit? Sad chiar daca ne mai saturam de ce s-a ajuns ... nu ai voie sa dezarmezi sau sa te scarbesti bai nene! tu esti RAPIDist pt club. nu pt conducatori, oameni, jucatori. asta e acuma. yo, una, AM MERS LA CONCERT si am platit si celebrul bilet mai mult asa...sa simt PT MINE si ideea concertului ca am contribuit si yo acolo. sunt constienta ca nu il impresioneaza pe nea george nici cat negru sub unghie de acest gest, dar noi....noi am contribuit la ceva. idee pe care au putut sa o inteleaga de-al de maftei si cei din club care au venit. tu NU. nu-i nimic. fiecare sustine cum crede mai bine, dar mie nu mi-e rusine ca m-am dus acolo chiar si pt o CAUZA PIERDUTA. macar nu am stat degeaba. in fine.
stiu ca tu tot cu parerea ta ramai, dar macar nu incerca sa ne-o tot insufli si noua. om fi mai senili si nu gandim la fel.

P.S. totusi sunt de acord cu tine la un lucru...CE A CAUTAT ACOLO valvis? in conditiile alea. scuze dragos si tie...da prea mare a fost limba..."faceti putina liniste sa zica domnul valvis ceva!" sau cat a fost imbratisat pe scena acest personaj...ASTA A FOST PREA DE TOT!!!! omu asta sa faca si APOI sa vorbeasca

_________________
"Erai deseori tentat să renunți dezorientat/ Dar ai învățat s-asculți cu inima; e-adevărat./ Ai învățat să eviți să ai anumite gînduri/ Acum știi că ai multe de spus, multe de pus în rînduri" KaTaNa
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Horia
MesajTrimis: Sâmbătă 21 Februarie 2009 18:38:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

Iar o luam cu limba romana, "cum poti sa zici sila si RAPID"... Cum poti fi uimit ca unii pur si simplu s-au saturat de tot ce se intampla, de jucatori, de conducere, de suporteri, cum poti sa acuzi asa ceva! Marele spirit al RAPIDului, cum sa zici ca ti-e sila? Esti indignata? Cum adica, nu ai voie? Asta suna a comunism. Rusine? De ce mi-ar fi rusine, libertatea de exprimare au castigat-o unii cu pretul vietii cand eu eram la maternitatea Giulesti. Cum sa nu ai voie, tu nu esti o fiinta umana, nu gandesti, nu vezi? Esti un robot care ridica in slavi RAPIDul toata ziua? Mie mi-e mila de aia care nu mai vin la meciuri din diferite considerente clar obiective. Iti imaginezi la ce grad de sila trebuie sa ajungi sa accepti sa vezi meciurile la TV, ca RAPIDist vorbind? Ca stelisti si dinamovisti sunt multi fani TV. Daca esti RAPIDist pentru club, de ce esti nervos cand unul nu reuseste o pasa? De ce i-ai dat foc lu' Copos? De ce esti trist cand echipa pierde? De ce ii critici cand nu pun osul? Ca pana la urma clubul e tot club, chiar daca joaca niste nesimtiti, chiar daca e condus de javre..samd Eu sunt RAPIDist pentru club ce pana mea. Inteleg la ceea ce te referi tu, ca de-aia tinem cu RAPID si nu cu steluta sau dihamu, dar sa nu mai exageram atat in chestii din-astea RAPIDul face si drege. Avem si BUBE si sa le recunoastem nu sa le bagam ca gunoiu sub covor!! Din pacate traim doar din amintiri. Scuza-ma ca mi-am permis sa-l contrazic pe Mircea cand am scris aici. Sigur ca nu dezarmez, doar de-asta am fost la protest la Giulesti si de-asta as fi vrut un altul, unul adevarat. Dar sunt intre putinii aia care au mai ramas, si aia fiind in marea majoritate ajunsi la extrem ...

Normal ca nu e o rusine ca ati fost acolo, ce am zis eu si ce-ati inteles voi. Foarte bine ca ati fost acolo dar nu aveti niciun drept sa-i acuzati de NIMIC PE CEI CARE N-AU FOST! - Pentru ca motivele lor sunt destul de intemeiate. Nu incerc sa va insuflu nimic, dar nu intrati in niste discutii care nu va convin. Eu m-am legat de faptul ca Mircea a zis ca intelegem gresit rapidismul - cu trimitere la faptul ca unii nu am fost acolo. Ca facea referire la mine sau la altcineva de pe forum, sau se referea in general, eu sunt in categoria alora care n-au fost, dar nu e in niciun caz vorba de gradul de intelegere al rapidismului. NICI NU ERA VORBA DE MINE IN EXPLICATIA MEA, TREBUIE SA VA ZIC VOUA CE AM FACUT? AM FACUT CURAT IN CASA (si a se intelege curat dupa renovare, nu sters praful de pe un birou) CA VENEA TATAL MEU VITREG IN SEARA AIA DIN ITALIA. SUNTETI MULTUMITI? Nu inteleg deloc gresit rapidismul, poate pentru ca-l inteleg incep sa fiu satul sa traiesc din amintiri si povesti. Eu am oferit o posibila explicatie pentru ceilalti, cea probabil adevarata avand in vedere ca si pe stadion lumea vine in numar din ce in ce mai mic.

Si daca ai chef de discutii de-astea ca sunt eu omniscient si omniprezent, lasa-ma, eu imi sustin lucrurile pe care le zic cu argumente nu cu vorbe-n vant, ca astea cu sila si RAPID si altfel de propozitii si admonestari din astea eu le consider vorbe-n vant. Raspunde-mi, de ce nu se poate face rost de o autorizatie pentru un protest atata timp cat aia de la National au facut linistiti in fata la BNR? Voi raspundeti numai la ce aveti chef si la ce vi se pare mai usor de combatut. Faptul ca intelegi in ceea ce m-am referit cu Valvis, inseamna ca intelegi pe undeva punctul meu de vedere si nu esti chiar atat de straina lui. Sincer, daca stiam ca este invitat NICI NU-MI TRECEA PRIN CAP SA VIN.(De ce n-a fost pus pe afis la invitati? Cred ca stim raspunsul la intrebare.) Esti o persoana cu care ai ce vorbi si putem dezbate acest subiect cu calm, nu cu rusinici, fara sa o luam pe aratura sau sa ne jignim, sau sa facem pe profesorii de rapidism, ca asta poate sa faca doar nea Lucica si inca vreo cativa ca dansul. Si mentionandu-l, iti explic si de ce sila pe care o am eu inca nu ma determina sa ma duc naibii si sa vad meciurile la TV: pentru oameni ca nea Lucica mai vin pe stadion, si bineinteles datorita lor. Daca ei nu existau probabil noi eram suporterii altei echipe acum. Da e greu cu un "copil" de 19 ani. Vreti sa-mi inchideti gura? Dor cuvintele pe care le scriu? Stergeti-mi contul.

P.S. Si astia de la Otelul au reusit sa faca un protest. Ce sa mai zici...


Ultima modificare efectuată de către Horia la Duminică 22 Februarie 2009 0:25:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
leasa
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 0:01:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®
RapidFans ®®

Data înscrierii: 12/Sep/2006
Mesaje: 203

Shuiu ex-Verdikt este incepand de ieri membru Granata Records. Pentru cei care nu stiu cine e:

http://www.youtube.com/watch?v=5smv_CFcIWY

http://www.youtube.com/watch?v=WnlfzvJCMKM
_________________
http://www.leasa.ro
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Lacra
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 1:29:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

cum sa nu stim cine este

suntem peste tot acasa si asta spune tot
vreau sa vad mainile sus pentru peluza nord
ridicati fularele, sa iasa nebunie
inca suntem aici pentru culoarea visinie

Very Happy

app dragos, cum se numeste piesa? Embarassed
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 2:00:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

filmul 3 http://www.RapidFans.ro/stiri/2009/februarie/19/Leasa_Rappa_concert/video.html
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lacra
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 3:15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

stiu, am ascultat la greu Very Happy
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
leasa
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 4:11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®
RapidFans ®®

Data înscrierii: 12/Sep/2006
Mesaje: 203

Horia, daca nu are dreptul nimeni sa acuze pe cei care n-au fost prezenti, tu cum de-ti permiti sa acuzi pe cei care au fost prezenti? Cum de ai tupeul sa spui "Valvis daca era domn refuza invitatia"??????????????

Iar tu Lobontica, cu aceleasi scuze... Mi-as dori sa fi la fel de vehementa si in privinta televiziunilor care au plecat imediat ce au plecat jucatorii, pentru ca apoi sa vina la mine si la Rappa sa ne spuna printr-un trimis faptul ca au nevoie de nr baietilor care au filmat sub pretextul ca au nevoie pentru nu stiu ce eveniment, sa i-l oferim cu cea mai mare placere, ca sa constatam de fapt ca printr-o minciuna crasa vroiau sa puna imediat mana pe filmare caci au pierdut momentul cu Valvis... Si vezi ca in momentul in care am zis "Faceti putina liniste" Valvis trebuia sa cante. Asta am vorbit cu el in momentul spontan in care l-am urcat pe scena. Si nu l-am urcat programat... Vezi filmarea de pe site ca sa iti reamintesti. Nu am facut-o ca sa vorbeasca, ci ca sa cante... Dar na... De Valvis ma leaga o relatie de prietenie! Da! PRIETENIE. Nu am niciun interes material de la el pentru ca sunt prea mandru si prea orgolios.... Cum nici el nu are niciun interes in ceea ce ma priveste...

Bai cum iti vine cateodata sa te duci sa bei in loc sa faci ceva... Dar nu.... Nu m-am oprit cand mi-am luat pumni in gura de la "RAPIDisti"... N-o sa ma opresc niciodata. Atata timp cat vor exista copiii din pozele de mai sus, atata timp cat vor exista oameni ca Ovidiu Nahoi care a cumparat 10 bilete desi n-a putut ajunge, atata timp cat vor exista oameni care s-au oferit sa doneze 500 de lei, atata timp cat sunt oameni printre cei care-si spun fara niciun drept "oameni"... n-o sa ma opresc niciodata.
(nu-i nevoie de raspuns la asta - vorbeam de nebun cu mine insumi pe forum)

Respect tuturor rapidistilor chiar daca au fost prezenti, chiar daca nu!!! Dar mai ales pentru 3 dintre ei: Vali Bulgaru, Gigi Corsicanu si Noni!!!
_________________
http://www.leasa.ro
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Horia
MesajTrimis: Duminică 22 Februarie 2009 17:27:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

leasa a scris:
Horia, daca nu are dreptul nimeni sa acuze pe cei care n-au fost prezenti, tu cum de-ti permiti sa acuzi pe cei care au fost prezenti? Cum de ai tupeul sa spui "Valvis daca era domn refuza invitatia"??????????????

Iar tu Lobontica, cu aceleasi scuze... Mi-as dori sa fi la fel de vehementa si in privinta televiziunilor care au plecat imediat ce au plecat jucatorii, pentru ca apoi sa vina la mine si la Rappa sa ne spuna printr-un trimis faptul ca au nevoie de nr baietilor care au filmat sub pretextul ca au nevoie pentru nu stiu ce eveniment, sa i-l oferim cu cea mai mare placere, ca sa constatam de fapt ca printr-o minciuna crasa vroiau sa puna imediat mana pe filmare caci au pierdut momentul cu Valvis... Si vezi ca in momentul in care am zis "Faceti putina liniste" Valvis trebuia sa cante. Asta am vorbit cu el in momentul spontan in care l-am urcat pe scena. Si nu l-am urcat programat... Vezi filmarea de pe site ca sa iti reamintesti. Nu am facut-o ca sa vorbeasca, ci ca sa cante... Dar na... De Valvis ma leaga o relatie de prietenie! Da! PRIETENIE. Nu am niciun interes material de la el pentru ca sunt prea mandru si prea orgolios.... Cum nici el nu are niciun interes in ceea ce ma priveste...

Bai cum iti vine cateodata sa te duci sa bei in loc sa faci ceva... Dar nu.... Nu m-am oprit cand mi-am luat pumni in gura de la "<b><b>RAPID</b></b>isti"... N-o sa ma opresc niciodata. Atata timp cat vor exista copiii din pozele de mai sus, atata timp cat vor exista oameni ca Ovidiu Nahoi care a cumparat 10 bilete desi n-a putut ajunge, atata timp cat vor exista oameni care s-au oferit sa doneze 500 de lei, atata timp cat sunt oameni printre cei care-si spun fara niciun drept "oameni"... n-o sa ma opresc niciodata.
(nu-i nevoie de raspuns la asta - vorbeam de nebun cu mine insumi pe forum)

Respect tuturor rapidistilor chiar daca au fost prezenti, chiar daca nu!!! Dar mai ales pentru 3 dintre ei: Vali Bulgaru, Gigi Corsicanu si Noni!!!


"Normal ca nu e o rusine ca ati fost acolo, ce am zis eu si ce-ati inteles voi. Foarte bine ca ati fost acolo dar nu aveti niciun drept sa-i acuzati de NIMIC PE CEI CARE N-AU FOST!"
Pentru prima parte. Nu am acuzat pe nimeni de nimic. Doar prezenta acestui personaj, nicidecum faptul ca acest concert a fost organizat, sau orice altceva v-ar putea trece prin minte. Eu critic faptul ca stam cu mainile in san, desi altceva s-a zis. Eu personal nu am perceput acest concert ca un act de dezaprobare la ceea ce se intampla acum la club. Poate am fost prea radical mai inainte cand am zis ca nu e un mijloc de protest si de-asta am inflamat spiritele. Concertul se putea face si acum 2-3 ani, cand o duceam bine, copiii si juniorii tot prost o duceau si tot asa probabil o vor duce in continuare, din pacate. Eu deja nu ma mai refer doar la concert sau la prezenta lui Valvis, ci la altceva. Da concertul o fi fost frumos, gestul de a dona banii admirabil. Nu sunt Copos sa ma doara-n cot, sau sa nu apreciez. Mircea i-a acuzat pe cei care n-au fost. Cum n-am fost m-am simtit ca nu-s nesimtit. Cum am zis iti pot da si eu banii fara nicio problema, ca am fost acuzat si de faptul ca stau prost cu finantele.

CUM DE AM TUPEUL SA ZIC DACA ERA DOMN REFUZA INVITATIA? CA EU AM FACUT CATEVA ZECI DE ORE PE TREN PENTRU ECHIPA ASTA (DIN PACATE PREA PUTINE), SI AM INVESTIT MULT MAI MULT DECAT EL NU NUMAI BANET (cred ca si ca bani am dat mai mult, el ce-a dat, 2 sticle de lapte la castigarea cupei?), DAR MAI ALES SUFLETESTE, ASTA-MI DA DREPTUL MIE SI ORICARUI RAPIDist CARE SUFERA PENTRU ECHIPA ASTA SA-L UMPLU DE @%$# PE VALVIS ASTA AI INTELES TU? CE-A FACUT RAHATUL ASTA PENTRU RAPID? CE, CA STA LA OFICIALA ACOLO SI MAI PLANGE SI EL ... ISI MAI GUDURA FULARUL PE LA GAT, IMI INTERZICE MIE DREPTUL DE A-L CRITICA? Eu am venit pe stadion prima oara la 13 ani, SINGUR, la varsta lui o sa am zeci de ani de rapidism, el cati are? + Citeste bine aceasta fraza: PE cOPOS IL URASC MAI PUTIN DECAT PE asta. Macar a dat si el un sfant in plus pe langa bilet? Nu ca as fi impresionat, la mine cel putin nu merge doar cu atat.

Cand o dormi Valvis pe tambal intr-o deplasare atunci mai discutam despre personajele astea care sunt pline de rahat de sus pana jos. Sa fie clar, la noi nu exista bogatan cinstit, dragut si firav! (da din nou, omniscienta din mine vorbeste)

Nici nu trebuie sa te opresti ca faci bine ceea ce faci, nici nu ti-am recomandat asa ceva, dar ai putea sa-ti mai schimbi din criteriile dupa care iti alegi prietenii. Unele chestii nu dau bine. Nici nu te-am acuzat de nimic, interes sau altceva, nici nu ma intereseaza daca ai sau n-ai. Prietenia e o chestie personala, nu toti suntem prieteni cu el ca sa apreciem faptul ca a fost la concert si se pare ca e o opinie si a unuia care a fost, si a unuia care n-a fost. O sa si raspund la intrebarea pe care am pus-o mai devreme, daca-l puneai pe afisul cu invitati, probabil erau 50 la acest concert. Si nu mai incerca sa ma urechezi, ca nu-s tipul ala de persoana. Cand am ceva de zis zic si la revedere, ca sunteti sau nu de acord asta e la latitudinea voastra. Eu va sfatuiesc sa nu mai continuati. Stiti bine ca suntem perfecti, doar in teorie si in povesti. La gargara si abureli cu RAPID a fost este si va fi si va drege ne pricepem toti. Din pacate din verbele astea, a ramas unul singur care sa aiba si acoperire, a fost. Lucrurile astazi stau foarte, foarte diferit din pacate. Daca doreste cineva il invit in privat ca s-asa am spurcat acest subiect indeajuns zic eu. Si va propun deschiderea unui subiect, daca vreti, pentru ca sunt contrazis in continuu, pe tema de ce nu mai vine rapidistul (la stadion, la protest sau la concert sau oriunde ce are legatura cu RAPID), si sa-mi explicati voi mie care este motivul daca nu faptul ca este scarbit de anumite lucru. (stadion, conducere, jucatori, suporteri s.a.m.d)
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi
MesajTrimis: Luni 23 Februarie 2009 0:05:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1677
Locație / Oraș: Bucuresti

2 motive clare
1 bilete pe sTEAUA 1200
2 bilete pe dinamo 700

sa vedeti inghesuiala


restul meciurilor au probleme personale,copii de crescut,femei de intretinut RAPIDul nu mai are prioritate decat la astea 2 meciuri pt unii/unele restul e cancan


ps :horia ce a spus Mircea este adevarat nu cred ca toti au zugravit in ziua aia ,nu a facut referire la tine ci in general adica la cei care se vor inghesui la bilete la meciurile alea 2 de mai sus amintite
_________________
NICIODATA NU SPUNE NICIODATA
http://www.RapidFans.ro


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Horia
MesajTrimis: Luni 23 Februarie 2009 0:59:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

Ai dreptate, dar pana nici la alea nu mai e inghesuiala. Aminteste-ti ca noi nici nu am umplut jumatatea aia amarata cu Wolfsburg, si nu e ca am luat-o la nemti cu 15-0!!! Cu ocazia asta mi-am amintit si ca stam cu stadionul in paragina de o groaza de vreme, nici macar nu ne mai doare, ne-am obisnuit, ne complacem.

Si cu cine am inceput sa semanam datorita acestui fapt, ca avem suporteri numai la meciuri importante? Dar de unde pana unde, cum s-a ajuns aici, asta vreau eu sa aflu, ca doar n-a fost asa dintotdeauna. Oricum nu trebuie sa faci declaratii din astea cel putin nu aici, ca nu citeste cine trebuie, si nici ca am rezolvat ceva scotandu-ne ochii pe-aici. Cei care probabil trebuiau sa se simta de fapt te asigur ca nu s-au simtit. Principalii vinovati pentru ca s-a ajuns aici suntem chiar noi, dupa mine. Asta e nasoleala.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi
MesajTrimis: Luni 23 Februarie 2009 13:28:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1677
Locație / Oraș: Bucuresti

la meciurile cu aurolacii si javrele a fost mereu inghesuiala

dc s-a ajuns aici:lipsa de bani,lipsa timpului la unii,familia,copii si cel mai important cei care au crescut pe langa batrani in ultmii ani au alte preocupari ,ei nu au fost in b dupa RAPID ei nu erau la stadion la antrenamente cum era odata,ei au vazut la RAPID un NICO un bratu un buga un coman,ei nu stiu de pamela de sandy bell,de barba de chebac bealcu toader vamesu goanta si alte genaratii mai vechi...ei au prins rezultate nu vremuri grele,ei nu au prins vremea cand se cumpara ziarul si se strangea lumea la stadion si comentau stirile din ziare,ei au internet au mobile ,au alte preocupari fata de cum erau acum 10 15 20 25 30 de ani,multi azi se supara daca nu bati la arad sau bistrita in deplasare si nu mai merg ei nu vad deplasarea in sine atmosfera pe drum atmosfera in orase pe unde se merge,nu erau atatea legi pe vremuri care sa te faca sa stai acasa sau sa faci altceva in timp ce joaca RAPIDul.

pe Giulesti iti trebuie 4 ore 1 dus 2 la meci 1 intors este exact cum ai iesi la un film in oras si ai cheltuii mult mai putin.RAPIDul nu se iubeste pentru rezultate RAPIDul e ca si familia RAPIDul te face sa uiti de orice probleme din viata de zi cu zi .RAPIDul nu iti cere marea cu sarea RAPIDul iti ofera aceea liniste care sa te scoata din monotonia de zi cu zi.un abonament costa cat un bilet la cinema,in deplasari iti trebuie doar bani de mancare si bautura nu stiu ce impediment este asta totul tine de oameni in ziua de azi.lumea vede prea multe la televizor si se sperie insa presa mereu da numai ce le convine si dintr-o bricheta face arma nucleara
_________________
NICIODATA NU SPUNE NICIODATA
http://www.RapidFans.ro


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Luni 23 Februarie 2009 17:37:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

ba ce vorbiti de mine ca nu recunosc nimic ...
copos si valvis atat am de zis ... 2 perversi care au dat mese celor de la forzarapid sa vorbeasca frumos de ei ... unu la hotelul lui celalalt ... stie el unde
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
BADEa
MesajTrimis: Luni 23 Februarie 2009 19:28:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 28/Sep/2007
Mesaje: 1005
Locație / Oraș: TR

In legatura cu ultimele discutii de la acest topic, eu zic sa incercam sa nu ne mai judecam unii pe altii, ca ala vine de nu stiu cate ori la stadion, ca celalalt nu a fost la concert. Probleme fiecare are, dar asta nu inseamna ca RAPIDul nu ramane in sufletele noastre. Sunt oameni care nu vin la stadion pentru ca chiar nu pot veni, nu din cauza scarbei. Astazi se iveste o ocazie, maine alta, poimaine nu se mai iveste nimic. Noi sa fim sanatosi si sa avem grija de spiritul asta, sa-l raspandim, sa tinem cu dintii de el. Nu merita sa ne putem speranta in oamenii cu bani sau sa tinem cont de mizeriile si promisiunile lor, oricum RAPIDul respira doar prin noi !
_________________
Sângele apă nu se face.

http://www.RapidFans.ro/blog/?cat=15
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
Horia
MesajTrimis: Marți 24 Februarie 2009 15:23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MOD
RapidFans.RO MOD

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1747

Vorbim noi Broasca. Badea tie nu-ti mai zic nimic, nu vreau sa te dezamagesc zicand anumite lucruri, le vei observa singura probabil in viitor si le vei percepe altfel.
_________________
RAPID inseamna patima.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4  următoarea pagină Pagina 2 din 4




Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | Varianta în limba română: Romanian phpBB online community
Advertising


 
Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com