Bookmark and Share
Pagina de start a forumului Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
FAQ FAQ    Căutare  Căutare   Membrii RapidFans  Membrii RapidFans   Grupuri  Grupuri
ÎnregistrareAutentificare RapidFans Rapid Ultimele discutii si noutatiPostări de la ultima vizităMesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
 Decembrie 2011 « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
Bianca
MesajTrimis: Vineri 30 Decembrie 2011 17:36:31    Titlul subiectului: Decembrie 2011 Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 369
Locație / Oraș: round the world..

30 decembrie/ prosport.ro
sTEAUA l-a vrut, RAPIDul îl ia!
Copos încearcă să dea lovitura iernii cu un jucător care a mai evoluat în Giulești


Copos a anunțat că RAPIDul e de vânzare, însă asta nu-i împiedică pe oamenii din Giulești să planifice atent campania de transferuri din iarnă. După un tur cu evoluții fluctuante, trupa lui Lucescu rămâne cu șanse reale în cursa pentru titlu, iar partea a doua a campionatului se anunță extrem de încinsă.

Una din principalele ținte ale RAPIDului e mijlocașul de bandă Dacian Varga, care a terminat împrumutul la Kuban Krasnodar. Varga a mai prins un meci în tricoul RAPIDului în 2010, însă apoi a fost nevoit să stea pe bară din cauza problemelor legate de înregistrarea actelor de transfer. Jucătorul Sportului Studențesc a declarat că e dispus să revină în Liga I, iar Vasile Șiman a confirmat astăzi interesul giuleștenilor.

"Există un interes parțial pentru Varga din partea RAPIDului. Parțial înseamnă că ar accepta niște condiții puse de ei, nu s-au gândit încă la pretențiile clubului nostru", a declarat Șiman la gsptv.

1 meci a jucat Dacian Varga pentru RAPID în sezonul 2009-2010.
_________________

dacă vrei să iubești,
vino pe Giulești.
ai să trăiești viață boemă
cum întâlnești în povești.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Bianca
MesajTrimis: Vineri 30 Decembrie 2011 17:38:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 369
Locație / Oraș: round the world..

30 decembrie/ prosport.ro
Porumboiu nu va ajunge la RAPID niciodată!
Cine a stricat cea mai mare tranzacție din Liga 1: "Și-a băgat coada"


Adrian Porumboiou a vorbit despre eventuala sa retragere de la Vaslui și preluare a RAPIDului. Dacă în ceea ce privește plecarea de la Vaslui mai are unele dubii, în cazul preluării RAPIDului lucrurile sunt clare: Porumboiu nu va ajunge niciodată în Giulești.

Vă veți retrage din fotbal la finele campionatului?
Voi trage linie în vară. Totul depinde de ce rezultate vom avea în campionat și cupă.

Se vorbește că veti lua RAPIDul...
Discuțiile au fost extrem de avansate, dar au picat definitiv. Zotta a stricat totul. Și-a băgat coada la meciul direct de la Vaslui și nu mai poate fi vorba despre nicio tranzacție. Am fost aproape de RAPID ca niciodată.

Negocierile au fost confirmate și de George Copos, care ar fi dorit să-i cedeze lui Porumboiu 60% din acțiunile clubului.
_________________

dacă vrei să iubești,
vino pe Giulești.
ai să trăiești viață boemă
cum întâlnești în povești.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Bianca
MesajTrimis: Vineri 30 Decembrie 2011 17:41:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 369
Locație / Oraș: round the world..

30 decembrie/ prosport.ro
Alexa face retrospectiva lui 2011! "Galeria m-a ajutat foarte mult!"
Ce își propune pentru anul ce urmează


Dan Alexa și-a propus ca în 2012 să câștige primul event din istoria RAPIDului. De asemenea, fostul căpitan al Timișoarei este mulțumit că s-a intergat repede în noua sa echipă.

Cum a fost anul 2011 pentru Dan Alexa?
Un an normal, cu bune și rele. La minusuri trec ratarea campionatului cu Poli Timișoara, dar și eliminarea prostească de la Varșovia. La plusuri, calificarea în grupele Europa League cu RAPID și evoluția bună pe care am avut-o în acest tur de campionat. Suntem la trei puncte de Dinamo și calificați în semifinalele Cupei României.

Ce ți-ai propus pentru 2012?
Vreau să câștig un trofeu cu RAPID, este foarte important pentru mine, nu mai sunt tânăr, iar dacă se poate, vreau să facem primul event din istoria clubului.

Cum a fost trecerea de la Timișoara la RAPID?
Nu m-am așteptat să mă integrez atât de repede la echipă, pe majoritatea colegilor îi cunoașteam, am jucat împotriva lor, sau am fost împreună la echipa națională. Am fost primit bine de galerie, iar acest lucru m-a bucurat.

Vă pare rău că s-a încheiat campionatul?
Îmi pare bine că s-a jucat meciul de la Vaslui, a fost o partidă grea și am reușit să câștigăm practic șase puncte în fața unei contracandidate la titlu.

Ce i-a lipsit RAPIDului în toamna lui 2011?
S-a văzut o lipsă de omogenitate în anumite momente, dar rezultatele pe care le-am obținut sunt foarte bune pentru noi, ne dau speranțe că în retur vom avea șanse reale la câștigarea campionatului.

După meciul de la Varșovia, cum a decurs relația ta cu Răzvan Lucescu?
Mă înțeleg foarte bine cu dânsul, am multe de învățat în cazul în care voi urma o carieră de antrenor. Știe să se impună și m-a ajutat foarte mult să trec peste «momentul Varșovia», mi-a spus că este doar un meci, iar viața merge înainte.

Este posibil să vină Goga în Giulești?
Am vorbit cu el, ar vrea să vină la RAPID, dar acest lucru depinde foarte mult de cum decurg negocierile dintre domnul Copos și Marian Iancu. Este un jucător de mare calitate, care și atunci când joacă slab poate decide de unul singur un meci.
_________________

dacă vrei să iubești,
vino pe Giulești.
ai să trăiești viață boemă
cum întâlnești în povești.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Bianca
MesajTrimis: Vineri 30 Decembrie 2011 17:43:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 369
Locație / Oraș: round the world..

30 decembrie/ gsp.ro
DigiSport va transmite în direct peste 60 de meciuri amicale ale formațiilor din Liga 1
Fotbal pe pîine


Șapte echipe din prima divizie au cedat deja postului care transmite și liga întîi drepturile TV pentru partidele din turneele de pregătire. sTEAUA negociază deocamdată cu mai multe posturi de televiziune și va anunța decizia în zilele următoare

Dinamo, RAPID, CFR Cluj, U Cluj, FC Vaslui, FC Brașov, Pandurii, plus liderul Seriei 1 din Liga B, Viitorul Constanța, clubul lui Gică Hagi, au cedat DigiSport drepturile de televizare pentru partidele pe care le vor disputa în turneele de pregătire din Antalya: mijlocul lui ianuarie - începutul lui februarie. De asemenea, postul care deține Liga 1 va transmite în această iarnă și meciurile "naționalei" mari și ale celei de tineret, ambele cu stagii de pregătire fixate tot în Turcia.

Vor fi în total peste 60 de întîlniri, cu mențiunea că oferta ar putea crește. Momentan sTEAUA, care va fi și ea prezentă în Antalya (meciuri cu Levski Sofia - 29.01, Legia Varșovia - 31.01, Dinamo Minsk - 03.02, Kuban Krasnodar - 05.02 și Debrecen - 08.02), poartă tratative în aceste zile cu mai multe stații TV, urmînd să ia o decizie în zilele următoare.

Dacă în sezonul trecut GSP TV a transmis meciuri amicale din Turcia, în acest an postul din Băneasa nu a achiziționat nici un joc.

RAPID
25.01 Brann (Norvegia)
28.01 Ruch Chorzow (Polonia)
30.01 adversar nestabilit
01.02 Ludogorets (Bulgaria)
09.02 Radnicki Kragujevac (Serbia)
11.02 ȚSKA Sofia (Bulgaria)
16.02 Metalurg Donețk (Ucraina)
_________________

dacă vrei să iubești,
vino pe Giulești.
ai să trăiești viață boemă
cum întâlnești în povești.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Bianca
MesajTrimis: Sâmbătă 31 Decembrie 2011 12:41:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 369
Locație / Oraș: round the world..

31 decembrie 2011/ prosport.ro
Becali ar fi putut negocia cu amicul Copos pentru Wesley!
Motivul pentru care brazilianul a fost REFUZAT de giuleșteni


Cel mai bun străin din Liga I, jucătorul pe care sTEAUA și l-a dorit foarte mult, a fost la un pas să ajungă la RAPID.

Impresarul Florin Manea a dezvăluit că prima oară l-a propus pe Wesley celor din Giulești, dar brazilianul a fost refuzat pentru că nu se replia și nu participa și la faza de apărare. Nici Porumboiu nu a fost impresionat la început de CV-ul lui Wesley, dar după ce l-a urmărit în acțiune l-a achiziționat imediat.

"Wesley ar fi putut ajunge prima dată la RAPID, dar mi-au spus că nu face a doua fază. După aceea m-am dus la domnul Porumboiu, l-am tras de mânecă până a vrut să vadă DVD-ul cu el. La început m-a refuzat și mi-a zis să vin cu altă ocazie. Când a văzut ce poate să facă, a început să-i placă de el. Și așa a ajuns la Vaslui", a declarat Florin Manea la DigiSport.

Wesley nu este singurul fotbalist cu potențial pentru care conducătorii din Giulești nu au avut ochi. Gaston Ramirez, un jucător pe care se bat acum marile cluburi ale Europei, a fost și el trimis la plimbare de rapidiști.
_________________

dacă vrei să iubești,
vino pe Giulești.
ai să trăiești viață boemă
cum întâlnești în povești.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Pagina 1 din 1




Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | Varianta în limba română: Romanian phpBB online community
Advertising


 
Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com