Bookmark and Share
Pagina de start a forumului Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
Fc RAPID Oficial vedem totul in alb-visiniu RapidFans
FAQ FAQ    Căutare  Căutare   Membrii RapidFans  Membrii RapidFans   Grupuri  Grupuri
ÎnregistrareAutentificare RapidFans Rapid Ultimele discutii si noutatiPostări de la ultima vizităMesaje private


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  următoarea pagină
 Sa comentam stirea zilei | revista presei Fc RAPID « Subiectul anterior :: Subiectul următor » 
Autor Mesaj
alina rapidista
MesajTrimis: Miercuri 02 Mai 2007 19:36:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Mesaje: 300
Locație / Oraș: pitesti

Am citit in gsp ca becali s-a impacat cu dragomir si acesta(dragomir) i-a promis protectie pana la sf campionatului...ce fel de protectie.......?! Twisted Evil
_________________
http://rapidista.blogspot.com/
A fi RAPIDist înseamnă a păstra ceva din naivitatea frumoasă a fotbalului din plăcere și din onoare!
In Romania se poate cumpara orice...mai putin RAPIDul!

RAPID nu se schimbă, așa cum marea nu capătă culoarea ochilor iubitei comandantului de vas!"
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
KTD
MesajTrimis: Miercuri 02 Mai 2007 22:44:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 22/Oct/2006
Mesaje: 867
Locație / Oraș: unknown

Raspunsul la intrebarile tale e relativ simplu:

NU MAI CREDE TOT CE SCRIE IN GSP!!!! Very Happy
_________________
Always Outnumbered. Never Outgunned.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
alina rapidista
MesajTrimis: Joi 03 Mai 2007 9:16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Mesaje: 300
Locație / Oraș: pitesti

KTD a scris:
Raspunsul la intrebarile tale e relativ simplu:

NU MAI CREDE TOT CE SCRIE IN GSP!!!! Very Happy



defapt era o intrebare retorica.Si aici cam ai dreptate gsp minte cat pro sport sport total si fanatik la unu loc... Embarassed
_________________
http://rapidista.blogspot.com/
A fi RAPIDist înseamnă a păstra ceva din naivitatea frumoasă a fotbalului din plăcere și din onoare!
In Romania se poate cumpara orice...mai putin RAPIDul!

RAPID nu se schimbă, așa cum marea nu capătă culoarea ochilor iubitei comandantului de vas!"
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Joi 03 Mai 2007 17:42:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

pentru domnu' SÂRMĂ sau SARMA ...

COPOS a scris:
Răspuns pentru Nicolae Manea
[03.05.2007]

Afirmațiile domnului Nicolae Manea, făcute în interviul postat pe forzarapid.ro, sunt la fel de „ancorate în realitate” ca și aberația potrivit căreia eu l-aș fi căutat pe Mihai Stoica după demiterea lui de la sTEAUA pentru a-l aduce președinte la RAPID.

Am toată considerația pentru ceea ce a făcut domnul Nicolae Manea la RAPID, atât ca jucător, cât și ca antrenor. Mă așteptam ca și el, la rândul lui, dacă tot se laudă că e RAPIDist, să aibă cât de cât considerație pentru ceea ce s-a întâmplat cu clubul lui de suflet în ultimii 15 ani.

Din păcate pentru nostalgici, vremurile legendare ale fotbalului absolut dezinteresat, când jucătorii dormeau în vagon și mâncau brânza și roșiile cumpărate de antrenor, au trecut cam de multișor. Între timp, fără ca domnul Manea să fi băgat de seamă, el s-a transformat într-un business extrem de costisitor, în care jucătorii câștigă sute de mii de euro pe an, stafful tehnic nu este nici el mai prejos, standardele cerute pentru stadioane și pentru organizarea meciurilor sunt extrem de sofisticate, alimentația și programul de viață al fotbaliștilor urmează rețete stricte ș.a.m.d.

Nici RAPIDul n-a făcut excepție de la aceste evoluții și iată că azi urmașii jucătorilor care mâncau brânză cu roșii bat la poarta fotbalului mare, de talie europeană. Îmi place să cred că acest lucru se întâmplă și datorită implicării mele în viața acestui club, implicare pentru care mulți îmi contabilizează nereușitele (multe dintre ele imaginare), fără a scoate însă nici o iotă atunci când vine vorba și de merite.

Sincer, aș fi preferat ca domnul Manea (sau oricine altcineva) să nu doarmă nopți întregi încercând să găsească soluții financiare în ceea ce privește construirea unei baze de antrenament pentru RAPID, așternerea celui mai modern covor de gazon pe stadionul din Giulești, transferuri de jucători, manageri și tehnicieni care să permită clubului să câștige titluri și cupe. Din păcate, n-a fost să fie așa, a trebuit să fac eu toate astea și chiar mai mult. Iar acum, când, după 15 ani de strădanii și de nopți nedormite, încep să apară rezultatele durabile, iată că apar frustrații și denigratorii! Mai rar așa dovadă de dăruire RAPIDistă!

Gheorghe Copos


si a scris pe siteul oficial ... http://www.fcrapid.ro/default.aspx?page=stiri&action=detalii&sid=1364

intrebarea mea este ...
De ce nu a dat raspunsul pe blogul lui de acolo de pe forzarapid si a raspuns prin intermediul siteului oficial ????????

Sa intelegem ca nu mai doreste sa raspunda pe blogul de pe forzarapid ... sau a avut o scapare de moment ...
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
leonard78gl
MesajTrimis: Miercuri 09 Mai 2007 18:57:27    Titlul subiectului: De ce sa plece Copos? Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®
RapidFans ®

Data înscrierii: 19/Iun/2006
Mesaje: 10

Sa plece RAZVAN MUCESCU! E varza nene ca antrenor. Eu unul sincer nu mai pot. Gata m-am saturat. La ultimul meci de acasa - care o fi ala - abia astept sa le umplu frigiderele cu carne la toti jucatorii - mai putin Zicu - si mai ales lu papa lapte asta care i-a pus Dumnezeu mana in cap cand a ajuns antrenor la RAPID. A avut tot ce si-a dorit anul asta si e aproape de cel mai prost sezon al RAPIDului din ultimii 15 ani.
_________________
Vesnic RAPIDist!
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
leonard78gl
MesajTrimis: Miercuri 09 Mai 2007 19:00:28    Titlul subiectului: Imi vine sa urlu! Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®
RapidFans ®

Data înscrierii: 19/Iun/2006
Mesaje: 10

M-am saturat de eeeeeei!
Nu se poate asa ceva!
Iar 3-3!




Rusineeeeeeeeee!

_________________
Vesnic RAPIDist!
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
flores
MesajTrimis: Joi 10 Mai 2007 8:57:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RAPID FANS
RAPID FANS

Data înscrierii: 22/Noi/2006
Mesaje: 8
Locație / Oraș: bucuresti

NISTE MERCENARI
DEMISIA CA ALTFEL PIERDEM SI CUPA O SA VEDETI
NU TREBUIA SA SE IA CORSICANU DE MAZILU CI DE CERCELUSH, EL ESTE NENOROCIREA SI ALTII CARE EL II SUSTINE
OARE TOT COPOS ESTE DE VINA?DACA PLEACA ASTA DE AICI O SA SE ALEAGA PRAFUL DE ACEST CLUB , CA NU SE BAGA NIMENI CU BANUL AICI
TARE IMI ESTE CA PIEDEM TOT ANUL ASTA CA PE VREMEA LU GIOVANI[/b]
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
optheo
MesajTrimis: Joi 10 Mai 2007 17:10:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®
RapidFans ®

Data înscrierii: 29/Noi/2006
Mesaje: 71

Suntem vai de capul nostru si nu mai avem niciunul rabdare cu ei. Este cea mai mare bataie de joc din partea jucatorilor fata de noi suporterii,in primul rand si in al doilea fata de antrenor si patron.Razvan ,la meciul cu Otelul nu a avut nicio vina,ca nici el nu a fost multumit de prestatia lor si chiar a spus ca unii au jucat la misto.Aia nu ar trebui sa-si ia banii,poate si i-a luat de la Becali. Nu pot sa cred ca s-au vandut ca niste tarfe si s-a ajuns aici. Este cel mai rusinos lucru ,mai bine spuneau ca nu mai vor sa joace decat sa se vanda si sa-si strice reputatia in asa fel. Ce sa mai spun daca am ajuns sa-i banuim de tradare si nesimtire ? Oare de cine isi bat joc, de noi sau de Copos ? Astia te fac sa nu mai vii la stadion ca sa ii incurajezi ci pentru a-i injura ca la usa cortului. Cand au fost arbitrii am inteles,dar indolenta ,nepasarea si tradarea nu se uita asa usor. Bine ca ii ies cartile lui Becali si se face frate cu javrele,ca noi suntem si vom muri prostii tuturor timpurilor si ai campionatului. Ce tari erau toate echipele cu RAPIDul,jucau pe viata si pe moarte si acum unele dintre ele sunt pe locurile de retrogadare. Asa vor sa ajungem si noi ? PACAT ! Nu au pic de orgoliu si de onoare. Nu mai conteaza care ,cum a gresit,principalul este ca toti sunt vinovati. Unde este respectul,dorinta,ambitia si devotamentul despre care i-a invatat Razvan. Am impresia ca unii dintre ei isi doresc sa-l faca plecat pe Razvan,dar nu asa se procedeaza. Imi pare rau ca am ajuns aici si nu se mai poate face nimic,din pacate. Ma repet spunand ca este mare pacat de clubul asta ca am ajuns bataia de joc a unora si a altora,si ce este mai dureros ca avem mari tradatori printre noi.Eu ma consider ca facand parte din aceasta familie si ma doare foarte rau de ceea ce se intampla si nu stiu cum de s-a ajuns aici. Banii sunt o mare problema si stim cu totii ca sunt ochiul dracului. Daca este adevarat ca s-au vandut unii dintre jucatori,inseamna ca am ajuns ultimii oameni.Va place cum se bucura aurolacii impreuna cu javrele? Twisted Evil Bravo lor si ciuda noua !!!!!!!! Nu stiu ce va fi cand se va juca ultimul meci din returul asta acasa ? Suporterii sunt foarte iritati si au cea mai mare dreptate sa fie. Sper ca pana la ultimul meci sa-si indrepte greselile cat de cat,si sa reuseasca sa ne faca sa uitam putin din umilinta si jignirile aduse. Va urez succes si sa va treziti din somnul cel de moarte pentru a va spala din rusine. Mad
_________________
optheo_2963
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Adi
MesajTrimis: Miercuri 30 Mai 2007 0:37:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans.RO MEMBER
RapidFans.RO MEMBER

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 1677
Locație / Oraș: Bucuresti

“Adolescenții spun lucruri tâmpite”
[29.05.2007]

Mare noroc acest Turcu Vasile, care se dă mare dinamovist de vreun an și ceva încoace, de când începuse – dar n-a și terminat - să facă pe dizidentul din „Groapă” (și... pe prietenul lui Ioan Becali, pe care l-a abandonat în doi timpi și trei mișcări)! Dacă băieții de pe la ziare nu i-ar peria discursurile împiedicate și agramate, s-ar putea naște un show de genul „Adolescenții spun lucruri tâmpite”. Adică un fel de parodie a emisiunii în care copiii de grădiniță îi dădeau lecții de logică și de limbă română omului care a dat mistria pe fotbal.

Acest domn Turcu - care, în ignoranța sa devenită proverbială, reușește să inventeze comparația dintre un marfar și un spartan!? - își permite, mai nou, să vorbească despre istoria RAPIDului. Bine, suntem convinși că el nu știe nici când a fost inventat (nu „înființat”, căci am mistifica istoria) clubul pe care îl reprezintă cu mare cinste. Are probabil impresia că Dinamo a apărut odată cu actualii acționarii în fața cărora tot încearcă să se vâre... „Clubul ăsta”, adică RAPIDul despre care pomenește cățelușul-spartan ajuns, din dealer de blugi și de ciungă (așa cum s-a lăudat), mare „om de fotbal”, avea vreo 30 de ani de istorie înainte ca Dinamo să fi fost avortat în fotbalul românesc, ajunsese într-o finală de cupă europeană și luase un campionat de război și vreo șapte Cupe ale României până să ne milostivească bolșevicii cu „cele două mari forțe” din fotbalul actual. A luat-o de jos până să ajungă în prima divizie, unde Dinamo a pătruns fraudulos, și a suferit enorm de-a lungul unor decenii în care marea iubire a domnului Turcu a comis ilegalități monstruoase.

I-am mai putea preda, eventual gratuit, domnului Turcu lecții de istorie a fotbalului, dar cu o singură condiție. Să ne spună repede care sunt celelalte șapte minuni ale lumii la care a adăugat „campionatul RAPIDului”. În caz că va fi în stare, deși ne îndoim, promitem să nu solicităm, drept recompensă, nici măcar un euro din milionul pe care l-au luat pseudo-spartanii de la Gigi Becali!


OAMENII DIN MARFAR
_________________
NICIODATA NU SPUNE NICIODATA
http://www.RapidFans.ro


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
FC_Rapid
MesajTrimis: Luni 18 Iunie 2007 23:14:00    Titlul subiectului: Apel impotriva presei romane Răspunde cu citat (quote)

BODYGUARD
BODYGUARD

Data înscrierii: 14/Apr/2006
Mesaje: 605

Apel impotriva presei romane si a
minciunilor din ziare despre suporterii echipei RAPID | 19 iunie 2007
--------------------------------------------------------------------------------

Incetul cu incetul ,suporterii au ajuns sa aiba o viata din ce in ce mai grea. Cei care fac spectacol audio si vizual, canta si fac coregrafii, sunt numiti golani, huligani etc. de catre o presa care cauta intotdeauna senzationalul si nu adevarul. Ca de exemplu cum a fost cazul tanarului clujean Istvan Bencze "ucis de catre suporterii u-cluj",cand in ziarele romanesti care numai stiau cum sa se bata in titluri care sa ateste PRIMA CRIMA IN FOTBALUL ROMANESC.
Dar oare nu voi, prin articolele pe care le scrieti, impreuna cu persoanele aflate la conducerea cluburilor si a fotbalului romanesc, pana chiar si la Guvernul care ne conduce, ne-ati instigat la o ura si o violenta care mai mult se manifesta in zi de meci.
Oare nu vreti sa analizati situatia de astazi din Romania,in care din ce in ce mai multi copii,se omoara datorita faptului ca nu au luat Premiul 1, oare nu suntem un produs al unei societati pline de coruptie? In loc sa analizam cazuri mult mai grave, sau sa incercam sa prindem violatori, criminali in seria si alti infractori adevarati, voi ne faceti pe noi "criminali".
Oare am ajuns sa fim mai periculosi decat cei care omoara copii sau violeaza femei batrane?
Da, pentru ca voi credeti si/sau spuneti ca suporter= infractor.
Si de ce suntem infractori? pentru ca ne dorim mereu sa facem spectacol pe stadion? pentru ca ne dam viata pentru echipa pe care o sustinem? pentru ca noi suntem cei care mergem dupa echipa, chiar daca castiga chiar daca pierde, iar voi veniti la meciuri sa mai faceti o poza, un articol "di senzatie" sau sa mai va plimbati prin tara? "Da noi suntem aia de care mata ti-a zis sa te feresti", numai de asta ne credeti in stare? Noi cei care ne iubim echipa si tara, poate mai mult decat voi cei care ne judecati. M-ati dezamagit nu o data, ci de prea multe ori incat s-a umplu paharul.
Nu stiti decat sa criticati, dar in propria voastra ograda nu va uitati, nu va uitati la cat de mercenari sunteti cand vine vorba de un senzational.
Noi vom exista intotdeauna, si impotriva voastra, a tuturor care ne judecati. Preferati sa va complaceti intr-o prostie, umpland pagini intregi despre aberatiile Becali, dar nu sunteti in stare sa scrieti de coruptia din Partidele Romanesti,sau poate nu sunteti lasati sa scrieti despre asta?
Pur si simplu m-a socat "domnu" Alin Buzarin cand a afirmat urmatoarele: "stelistii si dinamovistii inca nu s-au omorat pe terase... Dar asta nu e o constatare in favoarea unui potential Sud mai pasnic, ci doar inca un argument la regula ca tampenia si abrutizarea n-au frontiere. ... fotbalul produce bestii cu chip de om, echipate genetic cu cromozomul crimei.
Lombrosieni ai peluzei, ucigasi ai gradenei. ... Fotbalul nu produce, mai mult preia gunoaiele de la rigolele patriei, abandonate de scoli, de alfabetizare si de familie, lasate sa hoinareasca de la 12 ani pe strazi cu tigara in gura si cu pachetelul de praf alb in buzunar".
Cum a putut sa scrie "domnu" acele randuri nu o sa inteleg niciodata, adica mai pe fata noi suntem ***, lichelele societatii, oamenii fara 12 clase? Cred ca esti doar un frustat al acestei societati, poate asa ai si o scuza ca nu esti lasat sa scri ceea ce gandesti, sau poate nu? Daca ar fi asa cum poti sa scri doar ce iti dicteaza seful, parca traim intr-o tara europeana, in care dreptul la cuvant este liber?
Dar observ ca tu si alti ziaristi, incercati sa faceti doar propaganda, instigand omul de rand sa ii fie frica sa mai intre pe un stadion, sau sa iasa din casa in zi de meci, voi sunteti cei care de "gayfest" ati pus prima stire,"suporterii echipelor de fotbal au incercat sa distruga gayfest`u" nemai acordand atentie deloc "marsului normalizarii".
Asa le faceti publicitate traverstitilor, homosexualilor si lesbienelor? oare chiar atat de multi sunt din acestia printre voi, incat puteti sa acceptati intr-adevar acei "depravati ai societati"?
Oricum in toate cazurile in care un suporter, sau mai multi, indiferent de echipa cu care tine, au aparut in presa, ati avut voi grija sa il defaimati intr-un hal josnic, ca tot "poporul romanesc" sa vada huligani. Dar v-ati intrebat vreodata ce ar fii fotbalul fara noi? De unde bani pentru un spectacol in care nu participa nimeni decat cei de pe teren si finantatorii, nu uitati ca pana la urma datorita noua va luati voi salariu. Fara suporteri, presa sportiva nu ar mai fi existat, pentru ca nu ar mai avea persoane dornice sa citeasca.
Fara coregrafii, fara cantece, fara patima unui derby , fara un spectacol pana la urma, voi ce ati mai fotografia? Poarta goala? ne judecati pe noi,dar voi sunteti oare mai breji ca noi? Voi nu mintiti cu nerusinare oameni care va citesc, voi impreuna cu altii, comiteti abuzuri la indegritatea suporterilor?
Cautati in continuare dragi mei stirile senzationale, mai filmati-l un pic pe gigi, ca poate mai cad asa 2-300 de euro si va realizati, si faceti in continuare ceva la care sunteti demult depasiti si anume stiri. Si lasati-ne pe noi sa fim rebeli,sa fim infractori,in timp ce justitia inchide ochii la cei acuzati de crima si de consum de ***, dar care au parinti sus pusi.
Lasati-ne pe noi sa fim cei cu 12 clase, dar care au mai multa cultura decat majoritatea dintre voi. Lasati-ne pe noi in pace ca tot suntem noi cei de care "ma ta ti-a zis sa te feresti".
Fiti voi incontinuare frustrati. Fiti voi cei care nu publica adevaratele "crime" din Romania.

pumytza
comenteaza pe forumul RapidFans.RO
_________________


Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ... Codul Yahoo Messenger
KTD
MesajTrimis: Marți 19 Iunie 2007 10:58:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 22/Oct/2006
Mesaje: 867
Locație / Oraș: unknown

felicitari.
_________________
Always Outnumbered. Never Outgunned.
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Sâmbătă 30 Iunie 2007 9:41:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

Azi 30 iunie de la 15:00, la sediul reprezentanței FORD BDT Vest, din Șos. Virtuții 55-57 langa Podul Ciurel
http://www.RapidFans.ro/revista_presei/2007.06_iunie/28__29__30__iunie.htm
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
iaia
MesajTrimis: Sâmbătă 30 Iunie 2007 11:39:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 23/Iul/2006
Mesaje: 1009
Locație / Oraș: somewhere @ the seaside

ce n-as da sa "testez" si eu o masina ca aia
_________________

[ http://words2worlds.wordpress.com ]
fericirea e ceva care NU se atinge niciodata, dar in cautarea ei MERITA SA ALERGI TOATA VIATA!

Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ... Codul Yahoo Messenger
Alien
MesajTrimis: Sâmbătă 04 August 2007 15:59:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®
RapidFans ®®®®

Data înscrierii: 25/Iul/2007
Mesaje: 618
Locație / Oraș: Drobeta-Turnu Severin

Sa va spun ceva care stiti toti, COPOS NU VA RENUNTA IN VECI LA RAPID!!!Nu e atat de prost incat sa renunte la echipa, stie ca astfel are un capital de imagine destul de mare si vrand-nevrand apare la tv cu voia sau fara voia lui, asta oferindu-i drumuri deschise in aface si toate cele.Si la urma urmei este de mult timp in bransa si nu se mai poate abtine,e ca un mic ***....destul de greu de crezut k un om precum Copos e dependent de ceva...dar pana la urma e in joc numele RAPID si de aici putem sa intelegem de ce pana si Copos nu poate renunta la RAPID.Noi facem parte dintr-un fenomen. FENOMENUL RAPID!!! cool
_________________
Sa nu acuzi de rautate ceea ce poate fi explicat prin prostie!
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mircea
MesajTrimis: Vineri 07 Septembrie 2007 12:23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

CINE FUGE? ALB-ALBASTRII, OLE, OLE!
Autor: JULIUS CONSTANTINESCU

Sambata seara, cinci barbati si o femeie trec pe sub podul Grant, incercand sa se strecoare neobservati si sa ajunga cu bine la stadionul RAPID. Sunt suporteri locali ai Universitatii Craiova si au misiunea delicata de a trece nedetectati prin liniile ultrasilor RAPIDisti, pentru a face jonctiunea cu fanii Stiintei veniti de la Craiova pentru meciul de pe Giulesti.
Unul dintre acesti imbecili sunt eu insumi; femeia e sor-mea, iar ceilalti patru nu sunt nici ei, evident, niste minti sclipitoare. In dreptul unui picior de pod, unul dintre iubitorii fotbalului craiovean se opreste si ne arata unde i-au desfigurat rapidistii anul trecut pe doi suporteri craioveni, sot si sotie. Mi se rupe sufletul, dar nu e momentul sa fiu sentimental: trebuie sa strapungem liniile inamice si sa ajungem la ai nostri cu orice pret.
Intrarea suporterilor craioveni e langa teatrul Giulesti. Intrucat microbuzele cu suporteri de la Craiova n-au ajuns inca, poarta e inchisa. Stam in fata teatrului, in mijlocul rapidistilor, incercand sa nu ne tradam (desi, pentru ca nu avem fulare cu RAPID, riscam sa fim confundati cu niste iubitori de teatru, ceea ce e la fel de periculos). Intr-un final, apar si microbuzele; hoarda visinie se napusteste spre microbuze, sa le faca cu mana oaspetilor (evident, pentru a le putea face cu mana, rapidistii sunt nevoiti mai intai sa arunce pietrele pe care le au in maini).

continuarea ...
http://revista_presei.RapidFans.ro/2007_09-septembrie/06__07__08__09__-stiri_din_ziare-RAPID.htm
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lacra
MesajTrimis: Vineri 07 Septembrie 2007 18:27:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Granata Girls
Granata Girls

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 2642
Locație / Oraș: la 10 min de stadion

super tareee..ce nebun Very Happy
_________________
copos
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
rapidutzzz
MesajTrimis: Vineri 07 Septembrie 2007 23:05:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Iul/2007
Mesaje: 413
Locație / Oraș: horezu

ras...da foarte interesant....mai misto decat un roman....
_________________
Iubesc culoarea visinie, iubesc RAPIDul din Giulesti si vreau sa stie o Romanie.... urasc pe sTEAUA Bucuresti, eu ma pis pe orice javra si pe fanii lu' sTEAUA si de-ar fi sa mor maine tot la fel le voi canta la la la la la la la

RAPID e prapastia tristetii si dealul bucuriei...se naste intr o clipa, moare in cealalta si invie in urmatoarea...
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
makaveli
MesajTrimis: Sâmbătă 06 Octombrie 2007 12:54:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 01/Sep/2007
Mesaje: 362
Locație / Oraș: Bucuresti

Pierre Boya si Vladimir Bozovic si-au inecat in alcool tristetea ratarii calificarii. Apoi si-au luat doi "colaci" de salvare din cartierul Vitan

Joi,ora 23.05.
Pierre Boya si Vladimir Bozovic, doi dintre stranierii RAPIDului transferati in aceasta vara, parasesc locuinta lor din cartierul Aviatiei. Trecusera doar cateva ore de la meciul cu FC Nurnberg. Erau imbracati de oras si parfumati discret. S-au urcat intr-un Ford Fiesta pus la dispozitie de club si au demarat in tromba spre centru.

Ora 23.25.
Se opresc la cazinoul Platinium, dar nu intra, pentru ca nu au gasit loc de parcare.

Ora 23.40.
Ajung la pub-ul Planter's, din piata Amzei. Sunt primiti cu pupaturi de bodyguarzi, semn ca sunt de-ai casei. Au intrat inauntru si s-au asezat intr-o zona retrasa, insotiti de doi baieti cu muschi. Au comandat mai multe beri "Corona" si si-au "inrosit" telefoanele mobile in cautare de fete. Au venit vreo cateva la masa, dar pareau "cunostinte" vechi, asa ca nu au ramas. Dupa o ora si jumatate de bere, fotbalistii au urcat la etaj, intr-o zona "protejata". Dupa alte 30 de minute, Bozovici a coborat si a asteptat
doua fete noi. Au urcat impreuna la etaj, unde au ramas pana la ora
03.10. Cand au coborat, cei doi fotbalisti erau vizibil ametiti. Oare doar de la alcool?

Ora 03.11.
Boya, Bozovic si cele doua fete se urca in masina si pornesc spre cartierul Vitan. Pe drum, Boya a condus nebuneste, cu muzica data la maximum si cu numeroase treceri in mare viteza pe "rosu". Au facut o mica escala la Mcdonald's, pe bulevardul Grivita, dar era prea tarziu si au plecat mai departe. In fata scarii blocului in care locuiau fetele, cei doi i-au descoperit pe paparazzi si s-au revoltat. Dupa cateva minute de injuraturi, timp in care una dintre fete a fugit in casa, cei doi au urcat in apartament.

"Dialogul" dintre fotbalisti si paparazzi


Bozovic (in limba sarba): "Rumanski tzigani..." (injuraturi imposibil de reprodus).
Bozovic (in limba engleza): "Maine voi merge la Federatie si ma voi suparat plange. Fuck Romania. Gipsy people".
Boya (in limba romana): "Romania catastrofa".
Boya (in limba engleza): "Voi, romanii, aveti dreptul sa fiti suparati pentru ce am facut. Dar nu pentru ce am facut noi. Sa fiti suparati pentru ce au facut Maftei si Marius (n.r. - Constantin) la acest meci. Eu nu-i iubesc pe acesti oameni. Nu-mi pasa, pentru ca voi pleca oricum!".


Cine sunt chefliii


Pierre Boya este un atacant camerunez si a venit la RAPID de la Partizan Belgrad. Castiga 150.000 de euro pe an si s-a accidentat din nou, chiar la meciul cu Nurnberg. Vladimir Bozovic este fundas stanga si a venit de la OFK Belgrad. Este muntenegrean, castiga 120.000 de euro si e socotit cea mai buna achizitie a RAPIDului in aceasta vara.

Recidivisti


Boya si Bozovic locuiesc in acelasi apartament, situat la parterul unui bloc din cartierul Aviatiei. Vecinii lor sunt exasperati de chefurile care se tin lant la ei acasa. Cu patru zile inaintea meciului cu FC Nurnberg au chemat politia pentru ca nu puteau dormi. Muzica era data la maximum, iar prin geamurile deschise rasunau chiote de barbati si rasete de femei.
_________________
So many babies screaming because they seeing destruction before they see a human being!!!
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul | Daca nu e despre RAPID mai bine lasa ...
alina rapidista
MesajTrimis: Sâmbătă 06 Octombrie 2007 13:24:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®
RapidFans ®®®

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Mesaje: 300
Locație / Oraș: pitesti

Sad am vazut si eu acest articol din cancan+poze
_________________
http://rapidista.blogspot.com/
A fi RAPIDist înseamnă a păstra ceva din naivitatea frumoasă a fotbalului din plăcere și din onoare!
In Romania se poate cumpara orice...mai putin RAPIDul!

RAPID nu se schimbă, așa cum marea nu capătă culoarea ochilor iubitei comandantului de vas!"
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat
Mircea
MesajTrimis: Sâmbătă 06 Octombrie 2007 15:45:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RapidFans ®®®®®
RapidFans ®®®®®

Data înscrierii: 12/Apr/2006
Mesaje: 3996
Locație / Oraș: aici

daca sunt adevarate vorbele astea chiar ma deranjeaza ...

in rest femei bere e treaba lor dar sa ne faca romani țigani le fooot mortii in gura
_________________
RAPID - site neoficial|http://FCRB.ro|

+ 11 septembrie 2007 +
Sus
Vezi profilul rapidistului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Du-te la pagina anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  următoarea pagină Pagina 4 din 9




Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group | Varianta în limba română: Romanian phpBB online community
Advertising


 
Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com | Aici poate fi reclama ta! ... email: rapidfans@gmail.com