RapidFans.RO ::: martie 2007

Competitia pe care RADIO INFOPRO a organizat-o "fii suporter INFOPRO"
ca deschidere la derby-ul Rapid - steaua.

Asadar, au fost 4 echipe Rapid si 4 echipe steaua ce s-au infruntat in 2 grupe pana s-au stabilit finalistele: echipa Rapid, compusa din Dinu Burciu, George Alexandrescu, Silviu Grigorescu, Bogdan Ban, Mircea Jecu si Gabi Ionescu si echipa steaua, alcatuita din Alexandru Ciausu, Cornel Andreiev, Mihai Grigorescu, Costin Draghici, Mircea Sai si Danut Dinca.
        Meciul s-a terminat cu victoria stelei, cu scorul de 5-4, dupa executarea loviturilor de departajare. la sfirsitul celor doua reprize scorul a fost egal, 3-3, dupa ce echipa steaua a revenit in ultimele 5 minute de la 3-1.
        Toti finalistii au primit echipamente oficiale ale cluburilor pe care le-au reprezentat (tricouri si fulare Rapid si steaua) si bilete la derby-ul de duminica.
        Saptamina urmatoare RADIO INFOPRO va organiza meciul suporterilor steaua contra suporterilor dinamo, urmind ca inainte cu 3 zile de meciul Rapid - dinamo (de pe 21 aprilie) sa organizam o intrecere asemanatoare destinata suporterilor celor doua echipe.
        Premiile sunt aceleasi - tricouri si fulare pentru cele doua echipe finaliste, cate un bilet la derby pentru oamenii din echipa care pierde finala si cate doua bilete la derby pentru fiecare component al echipei care cistiga respectiva finala.

RADIO INFOPRO ::: Sorin Mateescu