.  Home   .  Stiri   .  2010   .  2011   .  2012  back
+ Add
   Stiri 26 MAI 2012
 
          
 
    Scrisoare deschisa pentru George Copos
online | vizualizari  
+ Add
Apasa pentru poza la dimensiunea mare

Scrisoare pentru George Copos

      Buna ziua,

      Nici nu stiu cum sa incep ...

      Formulez aceasta scrisoare si sper ca domnul George Copos sa o citeasca.

      Domnule Copos, nu stiu cum puteti sa asistati la ceea ce se intampla in acest moment la clubul nostru drag RAPID, dupa ce ati alungat foarte multe simboluri ale alb-visiniilor, suntem aproape de a mai pierde o legenda vie, Daniel Pancu. Probabil ca nu o sa fiu luat in serios, deoarece am doar 15 ani, insa, sunt rapidist din tata in fiu, si, pur si simplu nu pot sa ma uit in jur cum atata lume sufera, datorita lucrurilor care se intampla la clubul nostru RAPID!

      Daca Pancone va pleca, cu siguranta inca o generatie va pieri ... Acum,dupa sfarsirea sezonului contractele a 12 jucatori au expirat. Cum puteti accepta ca un club cu pretentii ca noi sa termine campionatul pe locul 4 si sa piarda finala impotriva unei echipe invizibile ?!!!!!!

      Oricum nu aceasta este problema ... Sa revenim la Pancu ... Cred ca dumneavoastra chiar nu intelegeti cat de mult inseamna aceasta persoana pentru toti rapidistii adevarati. Adevarul este ca a atins si el o varsta, insa acesta nu este un motiv adevarat pentru a scapa in halul acesta de un jucator care se descurca ca unul de 22-25 ani Chiar daca nu rezista pe teren un meci intreg, nu trebuie sa scapam de el. Acest simbol a slujit clubul cat timp a jucat la el, si nu s-a gandit la bani. El a jucat de placere pentru noi, pentru a ne aduce aminte de vremurile bune in care aveam cu adevarat o echipa...

      Daca si Pancone va parasi clubul, cu siguranta RAPIDul, cat si fanii vor avea foarte mult de suferit. Pe scurt doresc cu ardoare sa va mai ganditi si daca se poate sa incercati sa pastrati simbolul nostru actual Daniel PANCU!

      Nu ii inchideti usa in nas ca si cum ar fi vreun jucator inchiriat care nu a jucat absolut nimic. Preferati sa il tineti pe Romeo Surdu care nu joaca chiar nimic si sa il dati afara pe Pancone ????????

      Va rog cu stima sa il pastrati pe Daniel PANCU.

      Cu mult respect,
      Andrei Craciun

+ Add
voteaza RapidFans in Romanian Top 66