CS Electrosid Titu - RAPID Bucuresti
Meci amical
Data: 17 octombrie 2007 Ora: 19:00

cronica

Rapid București a învins în deplasare formația de liga a treia Electrosid Titu cu scorul de 3-1 (2-1), miercuri seara, într-un meci amical de fotbal.

Gazdele au deschis scorul foarte repede, prin Adrian Popa (2), după care giuleștenii au înscris de trei ori, prin Romeo Stancu (12), Ionuț Mazilu (40) și Lucian Burdujan (74).

Antrenorul Mircea Rednic, aflat la al doilea joc pe banca Rapidului, după 10-0 cu FC Bucharest (Liga a III-a), tot amical, a început jocul cu următoarea formulă: D. Coman - Săpunaru, Maftei, Perjă, I. Stancu - Măldărășanu, C. Lazăr, R. Stancu, Cesinha - Buga, Mazilu; în repriza secundă la Rapid au jucat: Andrade - Tamandare, Pistol, Maftei, Perjă - E. Dică, Herea, Șt. Grigorie - Răduță, Dobroiu, Burdujan. Au mai intrat: portarul Marinescu, Păun și Țâncu.

Rapid a jucat ultimele 25 de minute în inferioritate numerică, după ce Ștefan Grigorie s-a accidentat ușor, iar Rednic terminase schimbările.

Primul meci oficial al lui Rednic, care a fost tratat cu ostilitate de suporterii rapidiști, va fi sâmbătă, la Iași, cu Poli, în etapa a 11-a a Ligii I.
sursa: prosport.ro

SITE dezvoltat de Echipa RapidFans.RO ::: FC RAPID                                            ... [ Copyright 2006 RapidFans.RO Toate drepturile rezervate. ] ...